2dn.17godz.50min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Chelsea – Barça w liczbach

FC Barcelona przegrała pierwszy półfinałowy mecz z Chelsea Londyn w Lidze Mistrzów. Poniżej prezentujemy kilka ciekawostek i statystyk z tego spotkania.

1) FC Barcelona miała 74% posiadania piłki, oddała 24 strzały, w tym 5 celnych. Chelsea mogła liczyć na 26% posiadania. Doprowadziło to do oddanie tylko czterech strzałów, a w tym jednego celnego, który dał bramkę.

2) FC Barcelona zaliczyła prawie trzy razy więcej podań od swojego rywala, 803 w porównaniu z zaledwie 250 Londyńczyków.

3) Xavi miał ich 128 i dokładnie cztery razy więcej niż najlepszy w Chelsea Obi Mikel (32).

4) Wczorajsza przegrana była pierwszą porażką w Lidze Mistrzów od 16 lutego 2011 roku, kiedy to górą był Arsenal Londyn (2-1).

5) Niestety nie udało się wyrównać klubowego rekordu ilości spotkań bez porażki, który wynosi 17 i pochodzi z późnych lat pięćdziesiątych (1957-60).

6) Passa FC Barcelony bez porażki została wczoraj przerwana przez Chelsea Londyn. Do tego momentu od porażki z Osasuną (luty 2011) minęło 15 spotkań.

7) W środę była 12. rocznica remontady nad… Chelsea! Po porażce 3-1 na Stamford Bridge, udało się wygrać aż 5-1 na Camp Nou.

8) Puyol i Mascherano, jedyni zawodnicy zagrożeni w drużynie FC Barcelony, uniknęli żółtych kartek i mogą zagrać na Camp Nou w rewanżu. Podobna rzecz dotyczy zawodników Chelsea: Ivanovića, Davida Luiza (kontuzjowany), Meirelesa i Cole.

9) Messiemu nie udało się przerwać złej passy bez bramki przeciwko Chelsea. Wczorajszy mecz był siódmym bez gola Argentyńczyka.

Źródło: FCBarcelona.cat

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/04/chelsea-barca-w-liczbach/