3dn.20godz.22min.

Ciekawostki z meczu Chelsea-Barça

FC Barcelona przegrała 1-0 z Chelsea Londyn na Stamford Bridge i teraz musi skupić się na spotkaniu z Realem Madryt. Poniżej zamieszczamy najciekawsze anegdoty ze spotkania z londyńczykami.

4 zawodników na trybunach

Oier, Afellay, Montoya i Tello to zawodnicy, których Guardiola powołał do szerokiego składu na mecz z Chelsea Londyn, jednak postanowił odesłać ich na trybuny. Co ciekawe, w tym gronie znajduje się trzech zawodników z Barçy B i powracający po urazie Afellay, więc wybór był raczej oczywisty.

Miły gest w stronę Katalończyków

Kibice Barcelony na Camp Nou przekonali się, że na ich przyjęcie na Stamford Bridge przygotowano się bardzo dobrze. Znaki informujące o wyjściach czy toaletach zostały napisane w języku angielskim oraz języku katalońskim.

4 kolejne mecze od pierwszej minuty Adriano

Podczas nieobecności Érica Abidala Adriano zyskał sobie zaufanie Pepa Guardioli i jest teraz podstawowym zawodnikiem grającym na lewej stronie obrony. Brazylijski obrońca wystąpił od pierwszej minuty już czwarty raz z rzędu – w meczach z Chelsea, Levante, Getafe i Zaragozą.

Puyol zrównuje się z Makélélé

Carles Puyol przeszedł do historii i zrównał się z Makélélé jako zawodnik, który wystąpił w największej ilości półfinałów Ligi Mistrzów – 8.

Atak jak w 2009

Barcelona zaczęła ten mecz identycznie jak przed trzema laty. W drugiej połowie bramka Petra Cecha była również atakowana w poszukiwaniu nowego Iniestazo.

Maluchy kontra giganci

W tym meczu widoczna była różnica wzrostu między zawodnikami obu zespołów. FC Barcelona posiadała tylko jednego zawodnika w tym meczu, który mierzył powyżej 180 centymetrów wzrostu – był to Sergio Busquets, który mierzy 189 centymetrów. Chelsea przewyższyło pod tym względem Barcelonę. Próg 180 centymetrów przekracza w tym zespole siedmiu zawodników.

Jeden strzał, jeden gol

Drogba wprowadził w życie zdanie Ceska na konferencji prasowej przed meczem – „to killerzy” i wykorzystał jedyny celny strzał Chelsea w pierwszej połowie. Z drugiej strony w tej części meczu przełamać nie mogła się Barcelona.

Potop na Stamford Bridge

Zawodnicy Barcelony i Chelsea zmienili w przerwie koszulki, jednak tuż po wyjściu na murawę powrócili do prawdziwego potopu. Tego wieczora w Londynie padał naprawdę ulewny deszcz.

Rooney śledził mecz…

Wayne Rooney śledził spotkanie Chelsea i Barcelony, a w drugiej połowie na swoim twitterze napisał: „Dlaczego nie gra Pedro? Jego Barçy brakuje najbardziej”. Kilka minut później Guardiola wpuścił Hiszpana na boisko.

… i prosił Drogbę o mniej teatru

Napastnk Manchesteru United skrytykował występ Didiera Drogby pisząc: „Drogba, jesteś wielkim zawodnikiem, ale proszę cię, wstań”.