3dn.3godz.48min.

Oceny z meczu Levante-Barcelona

FC Barcelona wygrała bardzo ważne wyjazdowe spotkanie z Levante UD (1-2). Poniżej prezentujemy oceny zawodników za ten mecz.

VÍCTOR VALDÉS – ocena 6

Nie był to pracowity mecz bramkarza FC Barcelony, jednak miał w nim więcej kłoptów niż zazwyczaj. Falstart spowodował utratę bramki i nerwową walkę o trzy punkty. Tym razem nie udało mu się obronić karnego.

CARLES PUYOL – ocena 7

Wykonał dobrze swoją pracę w defensywie. Chociaż Levante sprawiało zagrożenie, ale warto zaznaczyć fakt, że w obronie w tym spotkaniu grało trzech zawodników.

JAVIER MASCHERANO – ocena 7

Grał obok kapitana i pozwalał przeciwnikom na bardzo mało. Odpowiedzialny i konsekwentny. Choć sytuacja z Thiago mogła spowodwać gorzekie rozczarowanie.

ADRIANO CORREIA – ocena 6

Bardzo dobrze grał w defensywie, od czasu do czasu przyłączał się do ataku. Zarówno zaskakiwał i pomagał drużynie. Poprawne spotkanie defensora.

SERGIO BUSQUETS – ocena 7

Grał ogólnie tak jak zwykle – dobrze. Choć z mniejszym sukcesem niż zazwyczaj. Utrzymywał grę zespołu w środku pola. Szkoda rzutu karnego… można było go uniknąć.

XAVI HERNÁNDEZ – ocena 6

Widać było, że gra na pół gwizdka. Może i dobrze – pomocnik chciał oszczędzać się przed trudnym tygodniem. Jednakże wszystko robił, jak należy.

THIAGO ALCÁNTARA – ocena 6

Z każdym meczem czuje się coraz pewniej i staje się poważnym kandydatem do gry w środku pola. Walczył, jak lew. Jednakże czasami można było odnieść wrażenie, że gra za szybko w stosunku do rytmu drużyny.

CESC FÀBREGAS – ocena 5

Ostatnio Cesc nie jest już taki, jak był na początku. Nie ma teraz jego najlepszego wydania. Miał kilka złych podeń i decyzji. W ostatniej części sezonu drużyna potrzebuje najlepszej wersji piłkarza!

PEDRO RODRÍGUEZ – ocena 6

Pedro współpracował bardzo dobrze w ataku Barcelony. Rozpoczynał akcje i wracał do obrony. Być może nie był to najlepszy mecz reprezentanta Hiszpanii, ale widać, że jest na najlepszej drodze powrotu do formy.

ALEXIS SÁNCHEZ – ocena 7

Jak zawsze walczył o każdą piłkę, mimo tego, że groziła mu piąta żółta kartka i zawieszenie w meczu z Realem. Nie zwracał na to uwagi i bardzo dobrze mu to wychodziło. Brakowało mu trochę celności.

LEO MESSI – ocena 8

Bohater spotkania. Jego dwa gole pozwalają FC Barcelonie wierzyć w szansę na wyprzedzenie Realu Madryt. Nie grał na maksimum swoich możliwości, ale na szczęście w tym wypadku to wystarczyło. Warto zaznaczyć, że był to 10 mecz Argentyczyka ze zdobytą bramką. Oby kontynuował to w meczu z Chelsea, a potem z Realem Madryt. W dodatku była to jego bramka numer 40 i 41, więc wyrównał się on z Cristiano Ronaldo w klasyfikacji strzelców La Liga.

Zmiennicy

ISAAC CUENCA – ocena 7

Zmienil Xaviego w drugiej połowie spotkania. Stwarzał niebezpieczeństwo pod bramką Levante i przycznił się do zdobycia pierwszego gola. Warto zaznaczyć, że to też on sprokurował rzut karny.

DANI ALVES – ocena 7

Zmienił Alexisa w 76. minucie spotkania. Pokazał niesamowitą energię na prawej flance, choć tak naprawdę nie miał zbyt dużego wpływu na wynik spotkania.

ANDRÉS INIESTA – ocena 7

Zmienil Pedro w 53. minucie. Grał bardzo szeroko i w tempo. Przejął kontrolę nad środkiem pola. Jednakże dopiero w końcówce spotkania zaczął stwarzać groźniejsze sytuacje. Nie będący w najlepszej formie, Iniesta zrewolucjonizował grę zespołu w tym meczu.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/04/oceny-z-meczu-levante-barcelona/