01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19395dn.-7godz.-36min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Oceny za mecz FC Barcelona – Chelsea Londyn

Oceny za mecz FC Barcelona – Chelsea Londyn

FC Barcelona zremisowała 2-2 z Chelsea Londyn na Camp Nou w rewanżu w półfinale Ligi Mistrzów i odpadła z rozgrywek. Poniżej prezentujemy oceny piłkarzy po tym spotkaniu.


Victor Valdés – Ocena: 5,5


Jego jedyna dobra interwencja to obrona strzału Didiera Drogby z połowy boiska. Mógł zachować się lepiej przy obu straconych bramkach, zwłaszcza przy pierwszej Ramiresa. On również brał udział w kraksie z Piqué, po której obrońca musiał opuścić boisko. Na pewno nie będzie to noc, którą dobrze zapamięta.


Carles Puyol – Ocena: 7


Pokazał swoje zwykłe zaangażowanie jako kapitan tej drużyny i zatrzymał się wiele ataków Chelsea. Zawsze spokojny i opanowany w defensywie. Brał ównież udział w ataku FC Barcelony, chociaż nie dało to pożądanych rezultatów.


Gerard Piqué – Ocena: Brak oceny


Zderzył się z Valdésem na początku spotkania, wyglądał potem jakby było już wszystko w porządku, ale musiał zostać zmieniony, kiedy nie udało mu się w pełni otrząsnąć po tak mocnym ciosie. Kolizja z Valdésem była jego pierwszym zauważalnym działaniem w meczu, ponieważ Chelsea wcześniej nie atakowała.


Javier Mascherano – Ocena: 7,5


Jeszcze jeden bardzo dobry zawodnik w grze z tyłu, trudno znaleźć jakiś przegrany pojedynek z graczem Chelsea. Do tego należy dodać niezliczone podania i przechwyty. On również przyczynił się do gry zespołu w ataku. Próbował strzelać, ale piłka po jego uderzeniach nie mogła znaleźc światła bramki.


Sergio Busquets – Ocena: 7,5


Był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Czytał grę doskonale, przechwytując wiele piłek i rozprowadzając ataki drużyny. Tylko brakowało jakiejś kreatywności, czegoś nowego w jego ostatnim podaniu, które mogłyby okazać się kluczowe dla losu spotkania. Strzelił mało prawdopodobnego gola (ponieważ on rzadko trafia do bramki), aczkolwiek był to niezwykle łatwa do zdobycia bramka. Jednakże – gol to gol. Brawo Sergio!


Xavi Hernandez – Ocena: 6,5


Zakończończył spotkanie z większą ilością podań niż cały zespół Chelsea. Był zaaranżowany w grę jak zwykle, ale wyglądał na zmęczonego i nie produktywnego, jak to miało miejsce w najlepszych wielkich meczach w tym sezonie. Po raz kolejny nie stworzył żadnych zagrożeń  i nie mógł narzucić wysokiego tempa zespołu potrzebnego do złamania autobusu Chelsea.


Andrés Iniesta – Ocena: 7


Nie był w swojej mocy, ale zawsze niebezpieczny, gdy piłka dotarła do niego, zwłaszcza, gdy znalazł się w centrum pomocy. Strzelił drugiego gola i mógł strzelić kolejnego, ale zabrakło odrobiny szczęścia. Jego krótkie nogi i umiejętności dryblingu były jednym z głównych źródeł problemów w obronie Chelsea podczas całego meczu.


Cesc Fàbregas – Ocena: 6


Był trochę anonimowy, jak to miało miejsce ostatnio. Pokazał tylko znakomite spektakle kombinacji z Lionelem Messim, lecz nie pozwoliło to przedrzeć się przez obronę Chelsea. Mimo to nikt nie podważył jego autorytetu.


Isaac Cuenca – Ocena: 6


Łatwo „rozgryziony” przez defensoró Chelsea, a głównie przez Ashley Cole”a, który obserwował go dobrze i nie pozwolił mu grać na jego poziomie. To prawie niemożliwe, aby zapamiętać nawet jedną akcję, którą Cuenca przeprowadził z boku. Brakowało mu również celności przy wykończeniu. Jedyną dobrą rzeczą jest asysta do Sergio Busquetsa przy pierwszej bramce.


Lionel Messi – Ocena: 6


Aystował do Iniesty, ale mógł ten mecz zapamiętać inaczej. Nic nie wyszło mu tak dobrze, jak nas do tego przyzwyczaił. Zbyt wiele brakowało w prostych akacjach (a także w najtrudniejszych, oczywiście). Wiele razy odbierano mu piłki i nie dawano mu dojść pod bramkę Chelsea, ale to co było istotne i na pewno zostało zapamiętane, to nie wykorzystany rzut karny w drugiej połowie.


Alexis Sánchez – Ocena: 7


Biegał dużo, wysłał John Terry”ego do szatni, ale jego ogólny wkład na boisku był jeszcze daleki od ideału. Wykonał dużo więcej pracy z piłką (aby stworzyć przestrzeń lub dostać piłkę z powrotem, niestaty więcej razy Barceloną ją traciła) niż bez niej. Był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku.


Rezerwowi:


Daniel Alves Ocena: 6,5


Wszedł za Piqué w początkowej fazie meczu. Przeprowadził kilka akcji po swojej stronie boiska, jak to zwykle bywało, ale jego ostateczne podania były straszne, a mianowicie krzyżowe zagrania były za wysokie i nikt nie mógł ich przejąć. Niezdolność do wykonywania dobrych i celnych „krzyży” sprawiła, że nie był on tak groźny na murawie, jak zazwyczaj.


Seydou Keita Ocena: 6


Wszedł za Cesca około 20 minut do końcem meczu, ale zrobił bardzo mało w tym czasie na boisku. Jednakże zespół był trochę groźniejszy w akacjach w powietrzu.


Christian Tello – Ocena: 6


Miał również słabe wejście. Pokazał jedynie złą kontrolę nad piłką i niezdolność do rozerwania obrony Chelsea w swoim szybkim tempie.


Źródło: TotalBarca.com


Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/04/oceny-za-mecz-fc-barcelona-chelsea-londyn/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.