2dn.8godz.11min.

Oceny za mecz z Saragossą

Duma Katalonii pokonała na La Romareda drużynę Saragossy 1-4. Poniżej przedstawiamy oceny zawodników Barçy za owo spotkanie.

Victor Valdés – Nie miał szczęścia przy trafieniu drużyny z Aragonii, zachował się bardzo dobrze, broniąc uderzenie Arandy, jednak pechowo piłka odbiła się od gracza Saragossy i wpadła do siatki. Był pewnym punktem Barçy, zwłaszcza w pierwszej części gry, kiedy obronił rzut karny.
Ocena: 8

Adriano – Solidny z tyłu, pomocny z przodu, nawet jeśli nie stwarzał wielkiego zagrożenia. Zaliczył kilka ciekawych akcji, lecz jego ostatnie zagrania nie zawsze znajdowały odbiorcę.
Ocena: 7

Carles Puyol – Zdobył bramkę po rzucie rożnym w pierwszej połowie. Stanowił bardzo ważny element defensywy, dzięki czemu wiele ataków przeciwnika zostały przerwanych.
Ocena: 8

Javier Mascherano – Wraz z Puyolem tworzyli dwójkę stoperów trudnych do przejścia. Wygrywał pojedynki jeden na jednego, a także dobrze rozgrywał piłkę.
Ocena: 8

Daniel Alves – Zaangażowany w ataki Barcelony. Podobnie jak Adriano, jego podanie kończące akcję nie zawsze było dokładne. W defensywie miał niewiele do roboty, ale jeśli pojawiało się zagrożenie, Brazylijczyk stawał na ogół na wysokości zadania. W drugiej połowie został zastąpiony przez Montoyę.
Ocena: 7

Seydou Keita – Występ Malijczyka był zdecydowanie poniżej oczekiwań. Tracił piłkę, co pozawalało Saragossie stwarzać kontrataki. Gołym okiem było widać, że Keita nie miał swojego dnia. Gra zespołu uległa nieco zmianie, kiedy na boisku pojawił się Busquets.
Ocena: 5

Thiago Alcántara – Bardzo dobry występ młodego gracza Dumy Katalonii. Dobrze wywiązał się ze swoich zadań zarówno defensywnych, jak i ofensywnych. Był bliski trafienia do siatki, jednak jego uderzenie okazało się zbyt słabe.
Ocena: 7.5

Cesc Fàbregas – Nie wszedł w mecz tak jak powinien, ale wraz z upływem czasu jego gra się znacznie poprawiała. Dobrze współpracował z Leo Messim.
Ocena: 7

Alexis Sánchez – Świetny występ, rywale mieli z nim duże problemy, doskonale wspomagał Messiego. Po faulu na Chilijczyku piłkarz Saragossy otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwony kartonik.
Ocena: 8

Pedro Rodriguez – Ogólnie rzecz biorąc, Pedro nie był zbyt skuteczny, ale w końcu przełamał się i miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.
Ocena: 6.5

Leo Messi – Siał spustoszenie w szeregach przeciwnika z Aragonii. Zdobył dwie bramki i miał asystę przy golu autorstwa Pedro Rodrigueza. W obecnym sezonie strzelił już 60 bramek i zaliczył 23 asysty. Niesamowity wyczyn Argentyńczyka..
Ocena: 8.5

Rezerwowi:

Martin Montoya – Zastąpił na boisku Daniego Alvesa. Solidny występ gracza Barçy B.
Ocena: 7

Sergio Busquets – Wniósł do gry wiele spokoju, opanowania. Wraz z jego wejściem, Barcelona przejęła większą kontrolę nad meczem, nie pozwalając Saragossie myśleć o urwaniu choćby punktu.
Ocena: 8.5

Xavi Hernàndez – Wszedł zbyt późno, aby mieć jakikolwiek wpływ na przebieg meczu.