3dn.23godz.26min.

Pierwszy krok do Monachium nieudany: Chelsea Londyn 1-0 FC Barcelona

FC Barcelona przegrała 1-0 z Chelsea Londyn. W doliczonym czasie pierwszej połowy stracił piłkę Lionel Messi w środku pola. Futbolówkę na prawe skrzydło do Ramiresa podał Frank Lampard. Brazylijczyk ostatnimi siłami wyłożył ją do Didiera Drogby, a ten wepchnął ją do siatki z najbliższej odległości.

Bramki:

45+1″ Drogba 1-0

Nikt nie powiedział, że będzie łatwo dojść do finału w Monachium. Barcelona poległa po jednym golu na Stamford Bridge mimo dwóch strzałów w słupki i ograniczenia gospodarzy do jednego celnego trafienia – strzału Drogby dającego zwycięstwo tuż przed przerwą. Zespół Guardioli dyktował tempo i rytm w tym meczu, zdominował posiadanie piłki i stwarzał mnóstwo szans podbramkowych, ale masywna obrona Chelsea, słupki i natchniony Cech zdołali zatrzymać Katalończyków.

Ten wynik oznacza, że Barcelona będzie musiała we wtorkowym rewanżu dokonać remontady jeżeli chce znaleźć się w Monachium za miesiąc. Ten mecz powinien być idelnym momentem na udowodnienie swojej przewagi nad Chelsea, która nie została udokumenotwana w środę.

Bez nagrody za dominację

Barcelona kontrolowała przebieg spotkania od samego początku i zamknęła Chelsea na połowie londyńczyków. Gospodarze bronili się niemal całym zespołem, a jedyne Drogba zostawał z przodu czekając na kontrataki. W 10. minucie spotkania Alexis mógł ustawić już ten mecz, jednak po podaniu od Iniesty przelobował Cecha odrobinę za lekko.

Drogba trafia

Tak właśnie wyglądała większa część pierwszej połowy tego meczu – Barcelona cierpliwie podchodziła obronę Chelsea utrzymując się przy piłce i szukając dogodnej okazji do oddania strzału. Szanse rzeczywiście nadchodziły, jednak kilka niesamowitych sytuacji zmarnował Cesc. Wszystko to zemściło się w doliczonym czasie gry kiedy to Ramires z lewej strony dograł w pole karne do Drogby, a Iworyjczyk pokonał Valdésa strzałem z bliskiej odległości. To był okrutny cios dla Barcelony, która była o wiele lepsza niż jej rywal.

Bramki po prostu nie nadeszły

Po przerwie niewiele się zmieniło – Barcelona atakowała, a Chelsea stosowała zmasowaną obronę. Alexis znów był blisko, a Puyol zmusił Cecha do świetnej parady po strzale głową. W doliczonym czasie gry Pedro trafił w słupek, a dobijający piłkę Busquets trafił wysoko w trybuny, gdzie świętowali już fani Chelsea. We wtorek Barcelona znów będzie musiała liczyć na to, że szczęście będzie po jej stronie.

Chelsea Londyn: Cech – Ivanović, Cahill, Terry, Cole – Lampard, Obi Mikel, Meireles – Ramires (88″ Bosingwa), Mata (74″ Kalou), Drogba

Ławka rezerwowych: Turnbull, Bosingwa, Essien, Malouda, Torres, Kalou i Sturridge

FC Barcelona: Valdés – Dani Alves, Puyol, Mascherano, Adriano – Busquets, Xavi (87″ Cuenca), Iniesta – Cesc (79″ Thiago), Alexis (67″ Pedro), Messi

Ławka rezerwowych: Pinto, Piqué, Thiago, Keita, Cuenca, Pedro, Bartra

Poza kadrą meczową: Afellay, Montoya, Tello i Oier

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/04/pierwszy-krok-do-monachium-nieudany-chelsea-londyn-10-fc-barcelona/