32 mecze bez straty – rekord wszechczasów

32 mecze bez straty – rekord wszechczasów

W tym sezonie FC Barcelona nie straciła gola w 32 spotkaniach, co jest absolutnym rekordem wszech czasów klubu. Między wrześniem a listopadem, Valdés nie wpuścił bramki w dziewięciu kolejnych meczach.

 

FC Barcelona Guardioli to nie tylko bardzo trudny zespół pod względem ofensywy, ale także bardzo solidny w obronie. W rzeczywistości, Víctor Valdés zdobył trofeum Zamora, nagrodę przyznawaną bramkarzowi, który stracił najmniejszą ilość bramek w sezonie, przez cztery lata z rzędu. Zliczając wszystkie rozgrywki w tym sezonie, zespół utrzymał czyste konto w 32 oficjalnych meczach, pokonując tym samym rekordy z sezonów 2010/11 (30), 2008/09 (31) i 2008/09 (23). W rzeczywistości, te 32 mecze są rekordem wszech czasów klubu.

 

Większość spotkań, gdzie Barça utrzymała czyste konto, miało miejsce w La Liga. Barça nie straciła bramki w połowie swoich krajowych meczów (19). Valdés również zachował czyste konto w 5 meczach Ligi Mistrzów, 5 meczach pucharowych (Pinto), 2 Klubowych Mistrzostw Świata i spotkaniu Superpucharu Europy.

 

Rekord Valdésa


Valdés również pobił rekord ustanowiony przez Miguela Reinę w 1973 roku. Pomiędzy 24 września a 1 listopada portero nie dał się pokonać w 9 spotkaniach z rzędu (896 minut).

 

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB