Afellay na pierwszej liście powołań na EURO

Afellay na pierwszej liście powołań na EURO

Ibrahim Afellay znalazł się w szerokiej kadrze trenera reprezentacji Holandii, Berta van Marwijk, na Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie. Lista ta zawiera 36 nazwisk.


Na liście znalazł się także były zawodnik FC Barcelony, Mark van Bommel (AC Milan). Z klubów hiszpańskich nominacje do szerokiej kadry otrzymali także: Maduro z Valencii oraz Mathijsen (Málaga). Nie zabrakło także łączonego z Katalońskim klubem Robina van Persiego (Arsenal Londyn).

 

Druga lista, która będzie zawierać 27 nazwisk pojawi się 17 maja, a ostateczna (23 nazwiska) 29 maja. Kadra Holandii przyleci do Polski 4 czerwca, a Ibi ma nadzieję, że zagra na EURO 2012 pomimo długotrwałej kontuzji, która wyeliminowała go z prawie całego sezonu. Oranje znajduje się w „grupie śmierci” z Niemcami, Portugalią i Danią.

 

Ze względu na finał Copa del Rey pomiędzy FC Barceloną a Athletic Bilbao, który zostanie rozegrany 25 maja, Afellay ominie pierwszy etap przygotowawczy Holendrów w Lozanie (Szwajcaria), który jest zaplanowany  na 17-26 maja.

 

Szeroka kadra Holandii:

 

Bramkarze: Maarten Stekelenburg (AS Roma), Tim Krul (Newcastle United), Michel Vorm (Swansea City), Erwin Mulder (Feyenoord), Jasper Cillissen (Ajax Amsterdam);

 

Obrońcy: Vurnon Anita (Ajax Amsterdam), Khalid Boulahrouz (VFB Stuttgart), Wilfred Bouma (PSV Eindhoven), Urby Emanuelson (AC Milan), John Heitinga (Everton), Hedwiges Maduro (Valencia), Joris Mathijsen (Malaga), Nick Viergever (AZ Alkmaar), Ron Vlaar (Feyenoord), Stefan de Vrij (Feyenoord), Gregory van der Wiel (Ajax Amsterdam), Jetro Willems (PSV Eindhoven);

 

Pomocnicy: Ibrahim Afellay (Barcelona), Mark van Bommel (AC Milan), Nigel de Jong (Manchester City), Adam Maher (AZ Alkmaar), Stijn Schaars (Sporting Lizbona), Wesley Sneijder (Inter Mediolan), Kevin Strootman (PSV Eindhoven), Rafael van der Vaart (Tottenham Hotspur), Georginio Wijnaldum (PSV Eindhoven);

 

Napastnicy: Klaas-Jan Huntelaar (Schalke 04 Gelsenkirchen), Ola John (TwenteEnschede), Luuk de Jong (Twente Enschede), Siem de Jong (Ajax Amsterdam), Dirk Kuyt (Liverpool), Jeremain Lens (PSV Eindhoven), Luciano Narsingh (Heerenveen), Robin van Persie (Arsenal Londyn), Arjen Robben (Bayern Monachium).

 

Źródło: Sport.es

ŹródłoBert van Marwijk

 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

FC Barcelona - Sevilla FC

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

04/10/2020 / 19:00

Celta Vigo - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

FC Barcelona - Sevilla FC

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

04/10/2020 / 19:00

Celta Vigo - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

FC Barcelona - Sevilla FC

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

04/10/2020 / 19:00

Celta Vigo - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

FC Barcelona - Sevilla FC

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

04/10/2020 / 19:00

Celta Vigo - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Celta Vigo - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Kursy bukmacherskie La Liga

Sevilla FC - Levante UD

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 17:00

Athletic Bilbao - Cadiz

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 17:00

Celta Vigo - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Granada CF - Osasuna

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Real Valladolid - SD Eibar

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

03/10/2020 / 11:00

Sevilla FC - Levante UD

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 17:00

Athletic Bilbao - Cadiz

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 17:00

Celta Vigo - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Granada CF - Osasuna

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Real Valladolid - SD Eibar

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

03/10/2020 / 11:00

Sevilla FC - Levante UD

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 17:00

Athletic Bilbao - Cadiz

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 17:00

Celta Vigo - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Granada CF - Osasuna

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Real Valladolid - SD Eibar

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

03/10/2020 / 11:00

Sevilla FC - Levante UD

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 17:00

Athletic Bilbao - Cadiz

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 17:00

Celta Vigo - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Granada CF - Osasuna

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Real Valladolid - SD Eibar

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

03/10/2020 / 11:00

Sevilla FC - Levante UD

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 17:00

Athletic Bilbao - Cadiz

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 17:00

Celta Vigo - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Granada CF - Osasuna

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

01/10/2020 / 19:30

Real Valladolid - SD Eibar

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

03/10/2020 / 11:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB