4dn.12godz.51min.

Atlético spuszcza Villarreal do Segunda División

Villarreal żegna się z pierwszą ligą. Atlético wygrywając na El-Madrigal 0-1 wbija gwóźdź do trumny Żółtej Łodzi Podwodnej. Los Colchoneros mimo odniesienia korzystnego wyniku nie zakwalifikowało się do Ligi Mistrzów.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, dwie minuty przed końcem spotkania Radamel Falcao strzela bramkę Villarreal, spuszczając ją tym samym do Segunda División. Spotkanie stało na wysokim poziomie, ponieważ obie ekipy o coś walczyły – gospodarze musieli wygrać, żeby się utrzymać, z kolei goście musieli zdobyć trzy punkty, aby myśleć o Lidze Mistrzów.

Zespół Lotiny dwoił się i troił, aby odnieść korzystny wynik. Piłkarze chcieli przejąć inicjatywę, zagęszczając środek pola. W pierwszej połowie przeważali, ale upragnionej bramki nie zdobyli.

Po przerwie przysłowie „nie wykorzystanie sytuacje się mszczą” prawie stało się faktem. Po ładnej indywidualnej akcji, Brazylijczyk Luis Felipe oddał ładny strzał, który trafił w poprzeczkę. Zaledwię minutę później Silvio mógl wpisać się na listę strzelców, ale na posterunku stał Diego Lopez.

Po kilku minutach dominacji, ekipa Diego Simeone musiała chwilę odetchnąć. Chwilową przerwę starało się wykorzystać Villarreal, które wywalczyło stały fragment gry. Z rzutu wolnego ładnie uderzył Marcos Senna, ale Curtois nie dał się pokonać i popisał się wspaniałą interwencją.

W końcowych minutach kibice wstali i dopingowali gospodarzy. Jednak w 88 minucie uciszył ich kolumbijski snajper Falcao. Całą sytuację drużynie z Vilarreal skomplikowała też bramka dla Rayo, które właśnie z nimi biło się o utrzymanie. Chwilę przed zakończeniem meczu w poprzeczkę trafił Marco Ruben.

Drugim spadkowiczem został Sporting Gijón, który na zakończenie sezonu przegrał z Málaga 1-0.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/05/atletico-spuszcza-villarreal-do-segunda-division/