
Barça wzmocniła swoją umowę z UNICEF

FC Barcelona i UNICEF potwierdzili swoje partnerstwo dla dzieci w Brazylii, Chinach, Ghanie i RPA podczas ceremonii w Sali Paryskiej w klubie.
Udział w uroczystości wzięli: wiceprezydent fundacji FC Barcelony, Ramon Pont, dyrektor wykonawczy UNICEF, Anthony Lake, zawodnik rezerw, Marc Bartra, oraz 75 młodych ludzi z CEIP Pegaso de Barcelona, którzy spotkali się, aby omówić znaczenie sportu w życiu dzieci.
„Dzięki tej współpracy, UNICEF i FC Barcelona wyraziły zgodę na dostarczenie milionom dzieciom możliwości pobierania nauki, aby doświadczyli radości sportu i nauczyli się pozytywnych wartości poprzez wychowanie fizyczne, sport i grę”, powiedział Anthony Lake podczas swojej pierwszej wizycie w klubie. Ze swojej strony Ramon Pont dodał: „Barça jest bardzo zaangażowana we współpracę z UNICEF i chce podnieść świadomość u dzieci na świecie, wesprzeć edukację oraz sport”. W tym celu klub oferuje rocznie półtora miliona euro na wspieranie pracy UNICEF.
Źródło: Sport.es