Cztery lata pokonując wszystkie ligowe drużyny

Cztery lata pokonując wszystkie ligowe drużyny

Ode sezonu 2008/09 żadnej drużynie nie udało się zatrzymać FC Barcelony, który wygrywała przynajmniej jeden z dwóch spotkań ligowych w danym sezonie.


Dzięki wygranej nad Espanyolem, FC Barcelon po raz kolejny wygrała z każdym zespołem w lidze, co najmniej raz w sezonie – jest to coś co osiągnęła drużyna, odkąd jej trenerem został Pep Guardiola.


W tym sezonie Katalończycy musieli na to osiągnięcie czekać aż do 37. kolejki, co zostało osiągnięte już w 25. kolejce w sezonie ubiegłym, kiedy to Duma Katalonii wygyrwała wszystkie spotkania od rundy 7 do 22. W sezonie 2009/10 nastąpiło to w 35. kolejce, gdzie wygrana przeciwko Villarreal dała to osiągnięcie, a w rundzie 31. rok wcześniej.


Osiem z ośmiu przeciwko Maladze


Màlaga jest jedynym zespołem, która przez ostatnie cztery lata przegrywała oba spotkania z FC Barceloną. Racing Santader przegrał ich siedem. Saragossa ma podobny bilans, jak Màlaga – sześć przegranych na sześć meczów. Warto jednak zaznaczyć, że tej drużyny brakowało w La Liga w sezonie 2008/09.


Pojedynki „dwumeczowe”


W ciągu ostatnich czterech sezonów, żadna z drużyn nie była lepsza od FC Barcelony pod względem bramek w dwumeczach. Do tej pory piłkarze Guardioli z 75 starć złożonych z dwóch spotkań, z 74 wychodzili zwycięsko, a tylko raz jako przegrani. Miało to miejsce w sezonie 2008/09 przeciwko Espanyolowi. Do końca tego sezonu pozostało tylko spotkanie z Betisem. Pierwszy mecz zakończył się wygraną Katalończyków 4-2. Jeżeli piłkarze z Sevilli przegrają to spotkanie to Duma Katalonii zostanie drużyną, która nie przegrała w sezonie 2011/12 żadnego ligowego dwumeczu.


Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB