Dani Alves: Guardiola zdobył miłość i szacunek kibiców

Dani Alves: Guardiola zdobył miłość i szacunek kibiców

Brazylijski obrońca FC Barcelony, Dani Alves, stwierdził, że Pep Guardiola zdobył „miłość i szacunek” u kibiców i mimo, że odchodzi, drużyna potrzebuje do kontynuacji „pokory i chęci”.


FC Barcelona pokonała 4-1 Málagę w przedostatnim spotkaniem na Camp Nou w tym sezonie. Wynik ten według Alvesa, zmusza drużynę do „ciągłej pracy i pokory w drużynie”. Pomimo faktu, że Katalończycy nie zdołali wygrać La Liga w tym roku, obrońca uważa, że drużyna musi „podążać nadal tą samą drogą” oraz „być gorliwa”. 

 

Guardiola i wpływ na kibiców

 

Dani Alves zgodził się ze wszystkimi wypowiedziami jego kolegów na temat Pepa Guardioli. Sam stwierdził: „Szkoda, że mister odchodzi, ale zostawia nas w dobrych rękach”. Dodał także, że kibice są pełni uznania dla Guardioli, ponieważ wzbudził on u nich miłość i szacunek”.

 

Brazylijczyk nie omieszkał także skomentować plotek, które mówią o jego transferze. „Chcę wypełnić mój kontrakt z Barceloną, ale i tak zadecyduje Klub”, powiedział Dani i dodał: „Gdybym chciał odejść, to nie przedłużałbym kontraktu, ale zaakceptuję każdą decyzję Klubu”.

 

Na koniec powiedział: „Jak ktoś wygrywa ligę, to na nią zasługuje i trzeba pogratulować. Popełniliśmy kilka błędów, a za błędy się płaci”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat / Twitter.com

ŹróThe Barça defender considers that Guardiola has earned the “love and respect of the fans” and, even though he’s leaving, that the team need to continue with the “same humility and eagerness”

 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB