04.10.2023, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Porto vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.11godz.8min.
14.00 X3.75 21.91 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dani Alves z szansą na Igrzyska Olimpijskie

Dani Alves z szansą na Igrzyska Olimpijskie

Dani Alves ma jeszcze okazję zagrać na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie po tym jak selekcjoner Mano Menezes powołał go do składu na mecze przygotowujące reprezentację Brazylii do tej imprezy.

Mano Menezes powołał już 23 zawodników na Igrzyska Olimpijskie w Londynie, z czego aż siedemnastu z nich ma mniej niż 23 lata. Głównym celem selekcjonera na Igrzyskach będzie stworzenie bazy przyszłego zespołu na obecnych młodych zawodnikach.

Wśród powołanych wielkie szanse na występ mają Neymar i Paulo Henrique Ganso (Santos), pomocnik Lucas (Sao Paulo) i goleador Leandro Damiao (Internacional), o których już teraz można mówić jako o zawodnikach podstawowego składu.

Powołania otrzymały również gwiazdy reprezentacji Brazylii, która wygrała Mistrzostwa Świata U-20, tacy jak rozgrywający Oscar (Internacional) i Casemiro (Sao Paulo), a także skrzydłowy Bruni Uvini z Tottenhamu.

Jedynie kilku zawodników ma więcej niż 23 lata i są to obrońcy Dani Alves (Barça) i Marcelo (Madryt), bramkarz Jefferson (Botofago), środkowi obrońcy Thiago Silva (Milan) i David Luiz (Chelsea) oraz napastnik Hulk (Porto).

Menezes wyjawił, że trójka spośród wymienionych sześciu najstarszych graczy może zostać wybrana do wzmocnienia składu na Igrzyska Olimpijskie, które reprezentacja Brazylii rozpocznie 26 lipca meczem przeciwko Egiptowi.

Reprezentacja Brazylii mecze przygotowawcze rozegra 26 maja przeciwko Danii w Hamburgu, 30 maja przeciwko USA w Waszyngtonie, 3 czerwca przeciwko Meksykowi w Dallas i 9 czerwca przeciwko Argentynie w New Jersey.

 

Źródło: Sport.es

 

mainXX:/2012/05/dani-alves-z-szansa-na-igrzyska-olimpijskie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.