28.01.2023, g. 16:15
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Girona FC vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.1godz.18min.
15.50 X4.20 21.53 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Doktor Ricard Pruna o kontuzjowanych

Doktor Ricard Pruna o kontuzjowanych

Po operacji obojczyka u Daniego Alvesa, na konferencji prasowej pojawił się lekarz Carles Torrens, który był odpowiedzialny za zabieg, oraz doktor Ricard Pruna, który wypowiedział się na temat czterech kontuzjowanych piłkarzy FC Barcelony, czyli o Villi, Puyolu, Alvesie i Abidalu.


Dani Alves

 
Dani Alves w środę po południu przeszedł operację prawego obojczyka, który złamał podczas porannego treningu. Będzie musiał pauzować od 6 do 8 tygodni, więc nie zagra w finale Copa del Rey z Athletic Bilbao, który już 25 maja na Vicente Calderón.


„Czas przerwy będzie wynosił od 6 do 8 tygodni, ale cztery tygodnie zostały bezwzględnie ustalone, więc straci on finał Copa del Rey oraz mecze towarzyskie. Celem jest powrót na presezon”, powiedział doktor Ricard Pruna.


Wynika więc, że w ostatnim spotkaniu sezonu 2011/12, Pep Guardiola nie będzie mógł skorzystać z czterech swoich obrońców: Érica Abidala, Carlesa Puyola, Daniego Alvesa oraz Andreu Fontàsa. Do dyspozycji pozostali mu jedynie Adriano Correia, Javier Mascherano, Gerard Piqué oraz młodzi zawodnicy z rezerw: Bartra, Montoya i Muniesa. Jest to ogromna strata przed ważnym spotkaniem z Athletic Bilbao.


Lekarze, Ricard Pruna i Carles Torrens, wyjaśnili, jak doszło do kontuzji, którą odniósł Brazylijczyk: „Dani przypadkowo zderzył się z jednym z kolegów i podczas upadku złamał sobie obojczyk. Wykonaliśmy badania i razem z doktorem Torrensem stwierdziliśmy, że powinniśmy zastosować leczenie chirurgiczne”.


Doktor Pruna stwierdził, że „Dani spędzi noc w szpitalu, a jutro w południe zostanie z niego wypisany”.


David Villa


Zapytany o Davida Villę, doktor Ricard Pruna powiedział, że „już bawi się piłką” i zgodził się na ocenę jego ewentualnego występu na Copa del Rey oraz Mistrzostwa Europy: „Jasne jest, że nie zagra w finale Copa del Rey. Reprezentacja? Za dwa tygodnie przekonamy się, czy będzie mógł pojechać na Euro”.


Éric Abidal


Na temat francuskiego obrońcy, Érica Abidala, lekarz wyjaśnił, że nadal kontynuuje leczenie w Hospital Clínic w Barcelonie i, że „jego stan jest bardzo dobry i nie ma żadnych zagrożeń. Dodał także: „Lekarz, który operowała Abidala, może w najbliższych dniach zdecydować, że opuści on szpital”.


Carles Puyol


Doktor Ricard Pruna na końcu konferencji nie pozostawił nikomu żadnych wątpliwości: „Carles Puyol nie zagra na Euro”. Jego słowa zakończyły debatę wywołaną przez trenera reprezentacji Hiszpanii, Vicente del Bosque, który twierdził, że i Puyolwi nie zamyka drzwi do reprezentacji aż do 27 maja. Klubowy lekarz był wręcz zbulwersowany zachowaniem selekcjonera: „Del Bosque chce włączyć Puyola do kadry na Euro? Nie chcę zaczynać żadnych kontrowersji, ale on nie będzie gotowy”.


Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/05/doktor-ricard-pruna-o-kontuzjowanych/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.