Dos Santos: Tito nadal będzie polegał na centerze

Dos Santos: Tito nadal będzie polegał na centerze

Pomocnik FC Barcelony B, Jonathan dos Santos, jest przekonany, że Tito Vilanova będzie kontynuował filozofię Pepa Guardioli i będzie nadal stawiał na centerę.


„Tito jest prawą ręką Pepa, zawsze był z nim. Myślę, że ma tą samą filozofię, która postawi na uprzywielejowanym miejscu mnie i resztę moich kolegów z centery”, powiedział reprezentant Meksyku dla Efe.


Po odnowie kontraktu, który obowiązuje do 2015 roku, Dos Santos będzie jednym z czterech piłkarzy, którzy w przyszłym sezonie dołączą do pierwszej drużyny. Inni to obrońcy: Montoya, Muniesa i Bartra. Tak ogłosił kilka miesięcy temu dyrektor sportowy, Andoni Zubizarreta.


Mimo opuszczenia ławki trenerskiej przez Pepa Guardiolę i objęcie jej przez jego asystenta, Tito Vilanovę, Dos Santos uważa, że polityka nie zmieni się i będzie taka, jak w ostatnich latach, gdzie stawiano na La Masię. „Tito pracuje w La Masii tak samo, jak Guardiola. Myślę, że będzie on nadal w dużym stopniu polegał na szkółce. Tito zawsze jest osobą, która wspiera nas, zachęca cię do pracy i wie dużo o piłce nożnej, jak Pep. Myślę, że przyniesie wiele na następny sezon”, powiedział pomocnik.


Zaskoczony pożegnaniem Guardioli


Decyzja podjęta przez Pepa Guardiolę i ogłoszenie jego następcy „zakoczyły” piłkarza. „Nikt się tego nie spodziewał. Wszyscy myśleli, że Tito pójdzie za Pepem, ale cieszę się, że został. Dużo wycierpiał z powodu jego chroby, zasłużył na to”, powiedział Jonathan.


Piłkarz FC Barcelony B podsumował cztery lata Pepa Guardioli, który wczoraj pożegnał się z fanami na Camp Nou. „Pep stworzył nową erę w klubie, wykonał świetną robotę. Ale to nie jest pożegnanie. Myślę, że się zobaczymy jeszcze wkrótce, że wróci do nas”, zakończył.


Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB