#graciesPep światowym trendem

#graciesPep światowym trendem

Setki tysięcy osób chciało podziękować Pepowi Guardioli na Twitterze, Facebooku lub innych portalach społecznościowych, w rezultacie czego tag #graciesPep stał się światowym trendem.


Pożegnanie Pepa Guardioli na Camp Nou lotem błyskawicy rozprzestrzeniło się na portalach społecznościowych. Kiedy tysiące fanów obserwowało emocjonujący hołd dla Guardioli na stadionie lub przed telewizorem, pozostali śledzili je online.

 

Twitter


Po zakończeniu meczu Barça-Espanyol tag #graciesPep stał się światowym trendem na Twitterze. W Hiszpanii miało to miejsce już po pierwszej połowie spotkania. Od godziny 20:00 liczba tweetów dedykowanych Guardioli stale rosła. Zaczęło się od 3100 o godzinie 20:00, aby po niespełna czterech godzinach (o 23:45) ich ilość plasowała się w okolicach 55 000.  Co więcej: tysiące tweetów dla Guardioli nie zostało otagowanych, a niektóre z nich należały do zawodników pierwszej drużyny Barçy. Andés Iniesta napisał: „Fantastyczny koniec sezonu na stadionie. Dzięki, szefie!”.

Facebook i YouTube


Facebook był kolejną wybraną przez fanów platformą mającą za zadanie przekazanie ich uznania dla odchodzącego trenera. Post na tablicy Klubu odnoszący się do hołdu złożonego Pepowi otrzymał 340 000 „lubię to”, a swoje zdanie fani wyrazili w 35 000 komentarzy. Zanim Guardiola wygłosił swoją mowę największą aktywność wygenerował post dotyczący wygranej Barçy (83 000 „lubię to”). 

Również hołd „The Barça Toons’” dla Guardioli odniósł sukces na YouTube. Wideo zostało obejrzane ponad 88 000 razy po połowie czasu.

 

Wsparcie z Chin

 

Słowa uznania dla Guardioli płynęły z całego świata. Ponad milion wiadomości pochodziło z chińskiego serwisu społecznościowego Tencent Weibo. Wpisy takie jak: „Trudno wyrazić to co czuję. Dziękuję Pep. Oddajmy hołd Wielkiemu Guardioli!” czy „Król Camp Nou na zawsze – Pep Guardiola.” pokazują wielki sentyment chińskich fanów.

 

Źródło: FCBarcelona.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB