Guardiola nie dla Chelsea

Guardiola nie dla Chelsea

Jak donosi brytyjski „Mirror” Pep Guardiola odrzucił ofertę od Abramowicza opiewającą na prawie piętnaście milionów rocznie euro rocznie.

 

Trener FC Barcelony po raz kolejny powiedział nie angielskim klubom. Właściciel Chelsea – Roman Abramowicz według doniesień brytyjskiej gazety „Mirror” zaproponował Katalończykowi pensję w wysokości 12 milionów funtów za sezon (prawie 15 milionów euro). Poza tym Guardiola miałby pełną kontrolę, jeżeli chodzi o sprawy sportowe. Rosyjski biznesmen chciał podpisać kontrakt z Pepem już rok temu, jednak wówczas trener Dumy Katalonii podobnie jak i teraz odrzucił ofertę Abramowicza. Gdyby Guardiola przyjął propozycję Chelsea, stałby się najlepiej opłacanym trenerem na świecie, wyprzedzając José Mourinho, którego zarobki szacuje się na poziomie 10 milionów euro za sezon. Katalończyk uzasadnił swoją decyzję potrzebą wypoczynku po czterech trudnych latach.

 

Według MundoDeportivo Abramowicz jest gotów poczekać na Pepa do 2013 roku, a więc do czasu utrzymania stanowiska przez Roberto Di Matteo. Również Silvio Berlusconi, właściciel AC Milan pragnie ściągnąć do Mediolanu twórcę sukcesów FC Barcelony. Jednak prawdopodobnie i on poczeka do 2013 roku, aby zapukać do drzwi trenera za Santpedor.

 

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB