Jordi Alba coraz bliżej Barçy

Jordi Alba coraz bliżej Barçy

Barça chce jak najszybciej pozyskać zawodnika Valencii, gdyż w przypadku przedłużenia przez niego umowy klauzula odstępnego na pewno znacznie wzrośnie.


Transfer Jordiego może być pierwszym na jaki zdecyduje się Barça w letnim okienku transferowym. W oczekiwaniu na podjęcie ostatecznych decyzji co do możliwych transferów, Barça będzie stopniowo dążyła do zakontraktowania tego zawodnika.

 

Choroba Érika Abidala, którego Pep odwiedził ostatnio w szpitalu oraz transfer Maxwella do PSG spowodowały, że jedynym zawodnikiem grającym na pozycji lewego obrońcy jest obecnie Adriano.

 

Na liście znajduje się również Gareth Bale, jednak ponad 30 milionów euro, które chce za niego Tottenham powoduje, iż to Alba ma większe szanse na grę w Barçy. Co więcej, Barcelona chce mieć zapewniony podpis Jordiego na kontrakcie jeszcze przed Mistrzostwami Europy w Polsce i na Ukrainie.

 

Z nową umową lub bez

Pomimo zainteresowania Valencii odnowieniem umowy, która kończy się w czerwcu 2013 roku, Jordi nie doszedł jeszcze do porozumienia z klubem. Prawdopodobnie jest to spowodowane chęcią gry dla Barcelony.

Alba jest bardzo wdzięczny Los Ches i nie chce opuścić klubu w złej atmosferze, dlatego też chce aby klub zarobił na jego transferze. Oferta Barçy ma opiewać na 12 milionów euro, jednak Valencia upiera się przy 18 milionach euro, które zapisane są w klauzuli. Jeśli jednak Alba zostanie przez kolejny rok w Valencii będzie mógł odejść za darmo, czego na pewno nie chcieliby właściciele Nietoperzy.

 

Tello rozwiązaniem?

Włączenie innego zawodnika do transferu spowodowałoby obniżenie ceny za Jordiego Albę. Choć pierwotne plany tego nie zakładały to Cristian Tello może stać się kartą przetargową.

 

Tello to zawodnik, który bardzo podoba się Los Ches, a którego ich dyrektor sportowy, Braulio Vázquez, obserwuje już od poprzedniego sezonu kiedy zawodnik rodem z Sabadell grał w zespole rezerw FC Barcelony.

 

Oczywiście, jeśli Tello podpisze kontrakt z Valencią, a Jordi Alba przeniesie się na Camp Nou, Barça zachowa możliwość odkupu swojego wychowanka po korzystnej cenie.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB