4dn.10godz.41min.
11.36 X4.75 28.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Mistrzowie Copa del Rey!

Barça Alupsport pokonała ElPozo Murcie w finale Copa del Rey, który odbył się w Antequerze. Jest to trzecie trofeum futsalistów w tym sezonie.

Był to najlepszy finał Copa del Rey, jaki sobie mogli kibice wymarzyć. Naprzeciw siebie stanęły dwie najlepsze drużyny w lidze – FC Barcelona Alusport oraz ElPozo Murcia. Wszyscy liczyli na zacięte widowisko i tak było. Ostatnie dwa spotkania ligowe między tymi ekipami to dwa remisy 4-4 i 5-5, tym razem spotkanie roztrzygnęło się w regulaminowym czasie gry.

Już w 4. minucie na prowadzenie wyszli zawodnicy ElPozo Murcii, bramke zdobył Esquerdinha. Zawodnicy katalońskiej drużyny odpowiedzieli natychamistowo i już w 16. minucie prowadzili 3-1 po bramkach Javi Rodrígueza, Saada oraz Lina. Taki tez wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Po rozpoczęciu drugiej połowy kontaktową bramkę zdobył Saúl. Jednakże po raz kolejny serią odpowiedzieli piłkarze Marca Carmony. Gole Gabriela oraz Sergio Lozano (w między czasie także Dani Salgado) doprowadziły do wyniku 5-3. Jedyną szansą dla rywala było zdjęcie bramkarza i postawienie na dodatkowego zawodnika w polu. Zemściło się to i ostatnią bramkę dla Barcelony zdobył… jej bramkarz, Cristian.

Dzięki wygranej 6-3, FC Barcelona powróciła na tron rozgrywek Copa del Rey. Jest to trzeci puchar zdobyty przez futsalistów w tym sezonie.

FC Barcelona Alusport 6- 3 ElPozo Murcia.

Barça Alusport: Cristian, Torras, Lin, Saad, Wilde -ławka rezerwowych- Ari, Gabriel, Javi Rodríguez, Sergio Lozano, Igor.

ElPozo Murcia: Rafa, Kike, Miguelín, Gréllo, Esquerdinha -ławka rezerwowych- Bebe, Álex, Saúl, De Bail, Adri, Dani Salgado.