Najlepsze osiągnięcia na własnym stadionie

Najlepsze osiągnięcia na własnym stadionie

Bez dalszych spotkań w tym sezonie w La Liga na Camp Nou, FC Barcelona może poszczycić się najlepszymi wynikiami na własnym stadionie: 17 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka.


Zwycięstwo 4-0 nad Espanyol było ostatnim wspaniałym meczem w sezonie FC Barcelony na Camp Nou. Drużyna Pepa Guardioli ma najlepszy bilans rozgrywek: 17 zwycięstw, 1 remis i 1 porażka. Gole: 7311. Drugi najlepszy wynik na własnym obiekcie posiada Real Madryt, którzy mają jeden mecz mniej rozegrany, ale osiągnięte do tej pory dwa remisy i jedna porażka nie pozwolają przegonić Dumy Katalonii cokolwiek się stanie w ten weekend. Piłkarze Moutinho mają zdobytych 66 goli i 18 straconych.

 

Niemal najlepszy sezon w erze Guardioli


Bilans Barçy w sezonie 2011/12 na Camp Nou jest drugim wynikiem w erze Guardioli. W sezonie 2009/10 był on lepszy: 18 zwycięstw i tylko jeden remisJednakże piłkarze w tym czasie strzelili „tylko” 57 bramek, czyli o 16 mniej niż w tym sezonieW obecnych rozgrywkach bramkarz FC Barcelony wyciągał piłkę z siatki 11 razy, w sezonie ubiegłym ten  wynik był lepszy o jednego gola (10).

 

Trzeci wynik w najlepszych europejskich ligach


Rzut oka na Europę pokazuje, że jedynie Manchester City i Porto mają lepsze bilansy od FC Barcelony na własnych stadionach w tym sezonie. Liderzy Premiership mają na swoim koncie 17 zwycięstw i tylko jeden remis, zaś portugalski zespół 13 zwycięstw i 2 remisy. Jednakże żadna z tych dwóch ekip nie zdobyła aż tyle goli na własnym obiekcie.


Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB