3dn.18godz.37min.

Oceny za mecz Betis Sevilla – FC Barcelona

FC Barcelona zremisowała 2-2 z Betisem Sevillą w ostatnim spotkaniu La Liga w tym sezonie. Bramki dla Dumy Katalonii zdobyli Sergio Busquets oraz Seydou Keita.

Victor Valdés – Ocena: 7

Nie można go winić za stratę obu bramek, a zwłaszcza drugiej, kiedy drużyna grała w 10. Zapewnił sobie piąte trofeum Zamora w swojej karierze i za to duży plus dla portero FC Barcelony.

Adriano Correia – Ocena: 6

Nie było większego zagrożenia w ataku z jego strony -chyba jedyny jego strzał obronił bardzo dobrze bramkarz Betisu. W obronie walczył ze skrzydłowymi gospodarzy. Niestety jedno ze starć zakończyło się utratą gola.

Gerard Piqué – Ocena: 7

Mógł lepiej zachować się przy akcji, po której padła druga bramka. Jednakże nie zależnie od tego, był to dobry mecz w wykonaniu defensora, który wrócił do gry po razie głowy. Dowodził defensywą i zapewnił stabilność w grze.

Javier Mascherano – Ocena: 6,5

Był jednym z najlepszych piłkarzy na murawie w ciągu tych 90 minut. Niestety jednak należy zaznaczyć, że było trochę jego winy przy obu straconych bramkach.

Dani Alves – Ocena: 3

Był głównym winowajcą straty punktów. Bardzo lekkomyślne i niepotrzebne zachowanie na początku drugiej połowy przyczyniło się do dwóch żółtych kartek. Osłabił znacząco drużynę. Nie ładnie Dani, nie ładnie…

Sergio Busquets – Ocena: 8

Najlepszy zawdonik na boisku! Środek pola należał do niego, był ostoją drużyny. Zdobył pierwszą bramkę, a także bardzo pomógł drużynie, gdy ta grała w 10.

Xavi Hernández – Ocena: 6,5

Dobra pierwsza połowa, a w niej asysta przy golu Sergio. Druga już gorsza, a zwłaszcza po czerwonej kartce Daniego Alvesa. Został zmieniony przez Iniestę.

Seydou Keita – Ocena: 7,5

Niezły mecz Malijczyka. Może bez fajerwerków, ale bramka zdobyta w doliczonym czasie gry sprawia, że można zapomnieć o niektórych błędach.

Ibrahim Afellay – Ocena: 7

Dobry mecz zwłaszcza, że pierwszy w wyjściowym składzie po kontuzji. Pokazał kilka świetnych zagrań i był groźny, gdy miał piłkę przy nodze.

Pedro Rodríguez – Ocena: 6

Niewiele zdziałał. Jego strzały nie były groźne, a on sam nie był energetyczny i mało chętny do gry.

Lionel Messi – Ocena: 7

Był bardzo daleki od swoich wcześniejszych występów. Nie bardzo angażował się w grę. Jednakże stworzył kilka szans kolegom z drużyny. Sam miał trochę pecha, ponieważ piłka po jego strzale wylądowała na słupku.

Zmiennicy:

Martin Montoya – Ocena: 7,5

Znakomicie wypełnił wszystkie obowiązki za Daniego Alvesa. W dodatku wysłał wspaniałe podanie do Seydou Keity. Perfekcyjny mecz młodego defensora.