3dn.1godz.27min.

Pedro Rodríguez: Dwa gole, które spełniły sen o EURO

Dwa gole Pedro Rodrígueza, które strzelił w zwycięskim meczu przeciw Athletic Bilbao (3:0) w finale Pucharu Króla zapewniły mu miejsce w reprezentacji Hiszpanii na Euro w Polsce i na Ukrainie.

To nie był sezon Pedro Rodrígueza. Częste kontuzje 24-latka spowodowały, że rzadko był w swojej najlepszej dyspozycji. Pedro – jedno z największych odkryć Guardioli – był zagrożony przez część sezonu, mało brakowało, by nie został powołany przez del Bosque na Euro.

Dwa tygodnie temu selekcjoner reprezentacji Hiszpanii podkreślił, że kadra jest wąska: „Pedro próbuje pokazać się z dobrej strony, ale nie ma za sobą dobrego sezonu”.

W środę Pedro wyjaśnił, że finał Pucharu Króla jest jego ostatnią szansą, aby udowodnić Vicentemu del Bosque, iż zasługuje na miejsce w kadrze na Mistrzostwa Europy.

Po zdobyciu dwóch goli w 2. i 25. minucie oraz ogólnie wspaniałym występie w meczu na Vicente Calderón, 24-latek miał nadzieję, że jest bliżej swojego celu. „Jestem przekonany, że zagram na Euro”, powiedział po ostatnim gwizdku Pedro.

Zawodnik z Teneryfy był zadowolony z meczu przeciwko Bilbao: „W początkowej fazie meczu graliśmy swoim rytmem. Chcieliśmy szybko strzelić bramkę i to zrobiliśmy. W pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie silniejszym zespołem, zaś w drugiej to Athletic było lepsze”. Podsumowując finał Pedro powiedział: „Osiągnęliśmy nasz cel i zdobyliśmy tytuł. Jestem szczęśliwy”.

Źródło: Barca99.com

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/05/pedro-rodriguez-dwa-gole-ktore-spelnily-sen-o-euro/