Piękny gest Messiego

Piękny gest Messiego

Napastnik FC Barcelony postanowił zapłacić za koszty leczenia 12-letniego Waleeda Kashasha z Maroka, który choruje na niedobór hormonu wzrostu.


U 12-latka rozpoznano tą samą chorobę, na którą cierpiał w młodości Messi, którym zaopiekowała się wtedy FC Barcelona. 24-letni napastnik obiecał opłacać koszty leczenie chłopca przez następne 6 lat, czyli do czasu, aż chłopiec osiągnie pełnoletność.


Waleed Kashash, u którego zdiagnozowano niedobór hormonu wzrostu (GHD) marzył o pokonaniu choroby, aby stać się piłkarzem światowej klasy. Jednak koszty leczenia mogły zniszczyć jego nadzieje.

 

Jednak kobieta imieniem Soad al-Affani postanowiła zawiadomić Messiego o chorobie chłopca, a ten obiecał opłacać koszty leczenia w wysokości 3000 dithamów (€208) co 15 dni, aż do 18 roku życia chłopca. Wysłał mu również wiadomość, w której napisał, aby był silny i że jest z nim całym sercem.

 

GHD jest rzadkim schorzeniem, które dotyka jedno na 3800 urodzonych dzieci. Symptomy schorzenia występują u ponad 10 milionów dorosłych.

 

Źródło: Goal.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB