2dn.5godz.55min.

Piłkarki Barçy muszą poczekać na tytuł

Kobieca sekcja piłki nożnej FC Barcelony nie zapewniła sobie jeszcze zdobycia Mistrzostwa Hiszpanii w starciu z Athletic Bilbao (3-1), które mają jeszcze szanse na odebranie trofeum.

Kobieca sekcja FC Barcelony nie wytrzymała napięcia i oddała „piłkę meczową” w walce o Mistrzostwo Hiszpanii. Trzy punkty w spotkaniu powędrowały na konto Athletic Bilbao, które przybliżyły się do piłkarek Xaviego Llorença.

Wiatr wkońcu zawiał dla baskijskiej drużyny. W trzeciej minuty otrzymyał rzut karny, którego pewną wykonawczynią okazała się Guru. Ten gol obudził trochę Katalońską drużynę, która zdołała wyrównać w 25. minucie za sprawą Míriam. Radość trwała jednak krótko… Nekane umieściła piłkę w siatce jeszcze przed przerwą.

Po przerwie obie drużyny miały jeszcze sporo okazji, ale tylko piłkarki Athletic Bilbao zodłały je wykorzystać i zdobyły trzeciego gola (Ani).

Po 31. kolejkach FC Barcelona ma 85 punktów, a Athletic Bilbao 82. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki. Piłkarki z Katalonii zagrają jeszcze z: Espanyolem (3. miejsce), SD Reocín (18) i SC Huelva (8). A baskijska ekipa z: Malagą (16), Prainsa Zaragoza (9) i SPC Llanos Olivenza (11).

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/05/pilkarki-barcy-musza-poczekac-na-tytul/