Pinto: Ten zespół ma mentalność zwycięzcy

Pinto: Ten zespół ma mentalność zwycięzcy

Pinto podkreślił wielką konkurencyjną postawę, jaką zespół zawsze prezentował, nawet teraz, gdy ich nadzieje ligowe dobiegły końca.


Pep Guardiola potwierdził wcześniej, że Pinto będzie stał między słupkami w każdym meczu, które pozostały jeszcze w tym sezonie, aby dać mu rytm meczowy przed finałem Copa del Rey, który odbędzie się 25 maja. Portero rozegrał kolejne 90 minut w środę z Malagą. Po tym meczu Pinto pojawił się w programie El MarcadorBarça TV. Na samym początku wyjaśnił: „Dobrze jest grać. To jest coś co sprawia, żę piłkarz czuje się dobrze, będąc tam na murawie. Lubię być w stanie pomóc zespołowi na boisku, a nie poza nim, gdzie zwykle jest moja rola i to też jest ważne”.


100% koncentracji


Pinto zawsze utrzymywał ten sam twardy stosunek do pracy, niezależnie od tego, czy był na ławce rezerwowych czy grał: „Zawsze trenuję, ponieważ chcę utrzymać moją koncentrację„.


Koncetracja i zaangażowanie jest czymś czego wymaga się teraz od wszystkich zawodników, nie będzie już relaksu, nawet jeżeli tytuł jest już poza zasięgiem: „Zespół ten ma mentalność zwycięzcy. Będziemy nadal stawiać twarde warunki w spotkaniach, nawet jeżeli nie mamy nic do stracenia”. Pinto podkreśla także, jak ważny jest teraz ten czas, kiedy może on grać normalnie i, jak wielkie ma on znaczenie w kwestii przygotowań do finału Copa del Rey: „na treningach każdy pracuje intensywnie. Z naszego punktu widzienia jest to bardzo ważny finał”.


Zdrowa rywalizacja z Valdésem


Pinto i Valdés dają z siebie wszystko podczas treningów i na boisku. Jest to bardzo ważny element ich rozwoju, jako bramkarzy i Pinto wyjaśnił, że oboje ciężko pracują, aby wyprzedzać samych siebie: „mamy między sobą zdrową rywalizację. Pomaga to nam obu”.


Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB