Pruna i Cugat o kontuzjowanych

Pruna i Cugat o kontuzjowanych

Doktor Ricard Pruna wyjaśnił co będzie musiał zrobić Thiago aby powrócić do pełni zdrowia. Przez uraz prawej kości piszczelowej będzie musiał pracować w okresie letnim. Jego występ na Igrzyskach Olimpijskich zależy od postępu rehabilitacji.


Podczas konferencji prasowej, która odbyła się po operacji Isaaca Cuenki doktor Pruna mówił o kontuzji Thiago, której nabawił się podczas finałowego meczu z Athetikiem Bilabo. Plany rekonwalescencyjne są następujące: „Zrobiliśmy wstępny plan, który ma pomóc Thaigo wrócić do zdrowia. Będzie musiał pracować przez cały letni okres, choć wszystko nie powinno trwać dłużej niż do połowy wakacji. Będzie musiał ciężko pracować aby kontuzja szybko zniknęła. Dwa treningi rano i jeden po południu. W połowie lipca zobaczymy, jak idą postępy. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli jego występ na olimpiadzie będzie raczej pewny”, powiedział doktor.

 

„Musimy szybko wyleczyć Ceska”

 

W przypadku Fábregasa uraz bicepsa w prawym udzie nie jest tak poważny, lecz nie można go lekceważyć: „Kontuzja Ceska nie jest bardzo groźna, choć jest niebezpieczna. Zrobimy wszystko aby Cesc pojechał na Euro. Wiemy jak bardzo chce pojechać na ten turniej”, mówił Pruna.

 

Sytuacja innych kontuzjowanych

 

Dani Alves ciągle leczy złamany obojczyk, jednak jego powrót do zdrowia jest co raz bardziej prawdopodobny, ponadto dalszy proces rekonwalescencyjny będzie kontynuował w Brazylii: „Kolejne treningi mają odbyć się we wtorek. Zawodnik poprosił nas, gdy wszystko będzie szło dobrze o pozwolenie na lot do Brazylii, aby tam mógł dalej trenować i wracać do zdrowia”, powiedział doktor.

 

O sytuacji Villi, Pruna powiedział: „Jego stan fizyczny nie jest na tyle dobry, aby mógł lecieć z reprezentacją Hiszpanii na Euro. Musi jeszcze ciężko pracować przez lato, po to by jak najszybciej zacząć przygotowania z FC Barceloną”, z kolei o Fontàsie powiedział: „Andreu już niedługo wróci do treningów z drużyną. Jego powrót do zdrowia jest co raz bliżej, spisał się znakomicie”.

 

Na zakończenie konferencji wspomniał kilka słów o Abidalu: „Éric wreszcie został wypisany ze szpitala. Wszystko idzie po naszej myśli, on jest wielkim człowiekiem, dał radę i być może będzie jeszcze grał w piłkę”, zakończył pozytywnymi słowami Pruna.

 

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB