Puyol: Chcę pożegnać się na boisku, nie na sali operacyjnej

Puyol: Chcę pożegnać się na boisku, nie na sali operacyjnej

Obrońca FC Barcelony spotkał się dziś o 12:00 z dziennikarzami na konferencji prasowej, która dotyczyła jego kontuzji i długiej przerwy w grze.


Carles Puyol powiedział, że czuje się „dobrze i tętnie życiem”. Zawodnik podkreślił także fakt, że „takie rzeczy zdarzają się w futbolu i nie wybierają sobie najlepszego momentu”. Można było zauważyć u kapitana pesymistyczne nastawienie co do zbliżających się Mistrzostw Europy: „Musimy poczekać, teraz najważniejsza jest operacja, ale na pewno nie będę gotowy na Euro”.


„Mój plan jest taki, żeby po prostu przejść operację i powrócić do pełni sił, jak najszybciej. Jestem pewien, że wszystko będzie dobrze i w końcu zacznę grać. Nie wiem, czy byłyby to moje ostatnie Mistrzostwa Europy, ale chce przejść na emeryturę reprezentacyjną żegnając sie na boisku, a nie na sali operacyjnej”, Puyol stanowczo zaprzeczył pogłoskom o możliwej rezygnacji z reprezentacji Hiszpanii.


Piłkarz przyznał, że „naprawdę chciałem pojechać na Euro” i stwierdził, że jeżeli istnieje szansa, żeby zagrał w koszulce La Roja po raz setny „będzie zachwycony”. Dla środkwoego obrońcy byłoby to „niesprawiedliwe”, gdyby trener zabrał do kady piłkarza, który nie jest w pełni przygotowany fizycznie. „Gdybym miał obstawiać, chciałbym, żeby wygrała Hiszpania”, dodał.


„Jestem wściekły, że ominą mnie dwie tak fantastyczne rzeczy. Finał Copa del Rey jest wyjątkowy, ponieważ na trybunach panuje wspaniała atmosfera. Gdybym był młodszy sprawy wyglądały by inaczej, ale mam 34 lata i wszystko widzę inaczej. Będę pomagał drużynie spoza boiska”, zadeklarował kapitan.


Mimo to, Puyol zaznaczył jasno co jest teraz dla niego najważniejsze – szybki powrót do zdrowia: „Najpierw przejdę operację, a potem rehabilitacje. Na pewno będe dużo pracował i wrócę do gry.


„W zeszłym sezonie było gorzej. Lekarze teraz wiedzą co mi jest i jak przeciwdziałać temu. Myślę, że gdyby wszystko byłoby dobrze, nadal grałbym z kolegami”, stwierdził i dodał: „Nie odczuwałem dyskofortu podczas gry. Problem ten odnalazł się podczas przeprowadzania testów. Powiedzieli mi, że najlepiej, jakbym nie trenował”.


W odpowiedzi na pytania dotyczące „lepszej przyszłości”, Puyol przyznał, że „nie wiem co jeszcze zrobię”, ponieważ według niego „sposób robienia czegokolwiek polega u mnie na daniu z siebie wszystkiego”.


„Mój pomysł na życie to kroczenie od sezonu do sezonu. Mam nadzieję grać jeszcze wiele lat. Mogę powiedzieć o 5 czy 6. Postaram się dbać o siebie, żeby tak było” powiedział o jego ewentualnym przejściu na emeryturę.


Wreszcie Puyol odniósł się do zainteresowania Thiago Silvą ze strony FC Barcelony. Kapitan uznał piłkarza za „jednego z najlepszych środkowych obrońców” i powiedział: „musisz zapytać o resztę sztabu szkoleniowego oraz Zubizarretę”.


Na końcu wypowiedział się także o Pepie Guardioli nazywając go „najlepszym trenerem na świecie”. „Musimy teraz wykorzystać drogę, którą on wykonał i nadal pozostaniemy w tej linii”, zakończył.


Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB