09.10.2022, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Celta Vigo
Do meczu pozostało:
1dn.7godz.56min.
1 X 2 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Thiago: Mamy dużo zaufania do Tito

Thiago: Mamy dużo zaufania do Tito

Pomocnik Barçy jest przekonany, że w przyszłym sezonie, z Tito Vilanovą jako trenerem, styl gry zespołu i filozofi nie będą różnić się zbytnio od tych w ostatnich czterech sezonach.


Podczas, gdy większość zawodników skupia się na powtarzaniu szacunku i akceptacji co do decyzji Josepa Guardioli, żeby nie kontynuować pracy jako trener FC Barcelony, Thiago Alcántara pochwalił nowo mianowanego trenera, Tito Vilanovę. Piłkarz uważa, że w przyszłym roku zespół Będzie mniej więcej taki sam, jak w poprzednich latach” i dodał: „nie będzie nic nowego, chyba że stracimy kogoś bardzo dla nas ważnego. On [Guardiola] będzie najbardziej znaczącym brakiem w szatni. Tito był zawsze obok niego, zna zespół doskonale i wie czego chce”.


Według tych samych zasad, pomocnik powiedział, że Tito i gracze są bardzo przyzwyczajeni do wspólnej pracy: „jesteśmy bardzo przyzwyczajeni widokiem Tito w szatni. Znamy go, a on zna nas. Jestem przekonany, że on dobrze dostosowuje się do tej nowej roli, a my nie mamy żadnych problemów identyfikując go jako trenera. Mamy dużo zaufania do niego”. Thiago wypowiedział się także o podziale pracy między Guardiolą i Tito przez ostatnie cztery sezony, zauważając, że odchodzący trener nawiązywał „do psychologicznych aspektów gry, podczas gdy Tito poprowadził nas taktycznie„.


Kontuzja Puyola


Wiadomość, która „wybuchła” wczoraj rano, że Carles Puyol będzie pauzować przez okres do sześciu tygodni, co oznacza, że będzie go brakowało w finale Copa del Rey: „To bardzo poważna strata dla nas przed finałem Copa del Rey”. Thiago stwierdził, że kataloński kapitan „zrobi wszystko co w jego mocy, aby pojechać na EURO”. Pomocnik dodał, że chciałby wziąć udział w Mistrzostwach Europy.

 

Pytany o to, co Puyol wnosi do zespołu, Thiago powiedział: „konsystencja, najwyższej klasy poziom gry co przekłada się na najlepszy klub na świecie. Każdy człowiek może przyjść do własnych wniosków po tym”. Również o kapitanie Barçy, Thiago podkreślił, że Puyol pokazuje „spójność w każdym meczu, to coś, co jest zaraźliwe i cię podnieca„. Dodał, że „zaangażowanie Carlesa jest niesamowite. To nasze insygnia, nasz lider pod każdym względem, on swoim przykładem pokazuje wartości klubu”.

 

Rada od Thiago

 

Pytany o radę dla młodych piłkarzy, którzy są na dobrej drodze do pierwszego zespołu, Thiago powiedział: „muszą być spokojni, co oznacza, że trzeba być wiernym swoim cechom, które przyniosły ich tak daleko, oni muszą uwierzyć w siebie„. Ta rada jest prawie identyczna z tą, ktróą Guardiola dał pomocnikowi, kiedy ten został powołany do pierwszej drużyny.

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Celta Vigo

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

09/10/2022 / 21:00

FC Barcelona - Inter Mediolan

Liga Mistrzów

12/10/2022 / 21:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.