3dn.9godz.23min.

Trzecia rocznica 2-6 z Realem Madryt

Pierwszy mecz Pepa Guardioli na Santiago Bernabéu i od razu takie zwycięstwo! Od tego się wszystko zaczęło, grad pucharów, pięknych spotkań i wysokich wyników.

2 maja 2009 roku – dziś mija trzy lata odkąd Pep Guardiola rozpoczął pisać swoją własną historię Gran Derbi. Wtedy FC Barcelona wygrała 2-6 z Realem Madryt na Santiago Bernabéu. Ro był prolog do niesamowitego sezonu, w którym Katalończycy zdobyli tryplet: La Ligę, Copa del Rey, Ligę Mistrzów.

Tego dnia piłkarze Pepa udali się do Madrytu, aby zagrać o mistrzostwo Hiszpanii. Do końca pozostawło pięć kolejek, a Barça miała 4 punkty przewagi. Wtedy drużyna dała popis swoich umiejętności, prawidziwy koncert. Wygrana 2-6 i podwyższenie prowadzenia nad Realem Madryt do 7 punktów. Dla wielu był to tylko pierwszy tytuł Guardioli, dla innych początek jego ery.

Mimo tego, że Królewscy otworzyli wynik spotkania, FC Barcelona była w stanie zareagować i po pierwszej połowie już prowadziła 1-3 (Henry, Puyol i Messi). W drugiej połowie, choć Real zmniejszył przewagę, końcówka była dla nich prawdziwym koszmarem. Następne trzy bramki zdobyli ponownie Henry i Messi, a także Piqué.

Wczoraj Pep powiedział: „To był bardzo przyjemny mecz, gdzie bawliśmy się doskonale. Jednak w ostatnich latach pojawiły się inne, również ważne i wspaniałe spotkania”.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/05/trzecia-rocznica-2-6-z-realem-madryt/