Valdano: Guardiola dokonał zmian na sukces

Valdano: Guardiola dokonał zmian na sukces

Jorge Valdano udzielił wywiadu w programie TYC Sports Argentina i znów był pełen uznania dla FC Barcelony i Pepa Guardioli.


„Wszystko to marna pochwała dla FC Barcelony. Odkąd zacząłęm oglądać piłkę nożną, nie widziałem niczego takiego, jak w Barcelonie, która oferuje talent, hierarchię i hojność. Przez długi czas kontynuowali wysoki poziom. Barça zawsze gra tak samo, a Guardiola był w środku sukcesu”, powiedział.


O trenerze Pepie Guardioli: „Nikt nie odważy się zmienić filozfii jego piłki, które dały sukces. Ostatnią spuścizną po Guardioli jest pomysł na lidera zespołu. Cały klub wykorzystał to i stworzył fantastyczny styl. Jest to prawo do kontynuowania jego zamysłu. Pierwszy mecz pokaże”.

 

Jeśli chodzi o Leo Messiego, były prezes Realu Madryt powiedział, że „Geniusz. Wiadomo, że ma wzloty i upadki, ale to jest dopuszczalne. Mimo to nadal jest geniuszem. Każdy ruch sprawia, że nie może być tak inaczej. Wydawało się być niemożliwym, że pojawi się ktoś taki, jak Maradona, ale urodził się. Messi ma jeszcze czas zostać utalentowany graczem w Argentynie”, kontynuował.

 

Dla Valdano, jeżeli Messi nie osiągnie sukcesu z reprezentacją Argentyny to tylko dlatego, że nie ma „efektywnej struktury”. „Argentyńczyk ma dużo pomocy w swojej drużynie w Barcelonie, ale w Argentynie nia ma tego w tak obfitym stopniu. Należy zacząć budować siłę”.

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB