Vilanova vs Guardiola

Vilanova vs Guardiola

42-letni Vilanova służył Guardioli jako prawa ręka od 2007 roku, kiedy ten przejął Barçę B. Teraz dostał szansę sprawdzenia się w nowej roli.


Tito Vilanova będzie miał szansę niemal natychmiastowego sprawdzenia się w roli godnego następcy odchodzącego po obecnym sezonie Pepa w meczu charytatywnym, który zostanie rozegrany pod koniec maja.

 

27 kwietnia Guardiola ogłosił, iż ustąpi z funkcji trenera po zakończeniu obecnego sezonu. Jego następcą został ogłoszony Tito Vilanova, który przez ostatnie 5 lat był prawą ręką Místera.

 

Ostatnim oficjalnym meczem Pepa miał być finał Pucharu Króla, który zostanie rozegrany 25 maja przeciwko  Athletic Bilbao. Ale już teraz zostało ujawnione, że dwa dni później Guardiola i Vilanova skonfrontują swoje umiejętności trenerskie w meczu charytatywnym.

 

TV3 oraz Catalunya Ràdio postanowiło zorganizować imprezę charytatywną, z której zebrane środki zostaną przekazane na walkę z ubóstwem. Mecz zostanie rozegrany pomiędzy piłkarzami pierwszego zespołu  Barçy, a na ławce trenerskiej zasiądą naprzeciwko siebie Guardiola oraz Vilanova.

 

Xavier Trias, burmistrz Barcelony cytowany przez Formulatv.com powiedział: „Wszystkie drużyny piłkarskie z naszego miasta są ważne, ale Barça jest bardzo ważna”.

 

„Zwiększy to zainteresowanie mediów, a fakt, że pierwszy zespół Barçy oraz trenerzy (Tito i Pep) zdecydowali się podzielić na dwie grupy i zagrać przeciwko sobie jest bardzo znaczący. Dziękuję Klubowi i trenerom”, dodał.

 

Jedna ze stron będzie grać w tradycyjnych kolorach Blaugrany, a druga w czarnych, wyjazdowych strojach. Mecz zostanie rozegrany w Palau Sant Jordi.

 

Źródło: Goal.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB