Wypowiedzi piłkarzy po meczu z Athletic

Wypowiedzi piłkarzy po meczu z Athletic

Wszyscy piłkarze FC Barcelony byli zadowoleni i szczęśliwy z rozstrzygnięcia w finale Copa del Rey. Każdy z nich podkreślał wkład pracy Pepa Guarfioli przez ostatnie cztery lata.


„Jesteśmy bardzo zadowoleni” i „zasłużyliśmy ten puchar” – to były dwa zdania, które większość piłkarzy FC Barcelony wypowiedziała po wygranej 26. trofeum Copa del Rey. Gerard Piqué powiedział, że zespół umieścił „duży nacisk na ten mecz i że piłkarze byli chętni”, aby zdobyć tytuł. Dodał, że „powinniśmy zawsze umieszczać większe wartości w Copa del Rey”. Obrońca pochwalił strategię Guardioli we wczorajszym spotkaniu, szczególnie tą w pierwszej połowie: „Wiedzieliśmy, że starają się zmusić nas, a my nie mieli wątpliwości, że ten, kto rozpoczął mecz lepiej, będzie silniejszy i wygra Puchar”. Kapitan Barçy w tym meczu, Xavi, zgodził się ze swoim kolegom z zespołu: „my objęliśmy prowadzenie i graliśmy wielką piłkę w pierwszej połowie. W drugiej, zmęczenie zmusiło nas do zdjęcia stopy z pedału gazu”.

 

Pożegnanie i hołd dla Guardioli


Zespół zadedykował tytuł architektowi planu gry FC Barcelony, Pepowi Guardioli. „Myślę, że nie mogło się to lepiej skończyć dla Pepa”, powiedział obrońca Barçy. Xavi podziękował trenerowi zawszystko, co on nauczył mnie”. Guardiola nie był jedyną osobą, której tytuł został poświęconyAbidal, który nie mógł uczestniczyć w meczu, został również zapamiętany przez graczy drużyny Katalońskiej. W rzeczywistości, po odebraniu przez piłkarzy trofeum, zostało ono ubrane w koszulkę Abiego. 

 

Po uroczystości zawodnicy gratulowali Athletic Bilbao meczu i podziękowali fanom FC Barcelony za wsparcie. „Fani byli wzorowi”, powiedział Gerard.


Pozytywny sezon


Xavi wytłumaczył, jak to jest podnosić trofeum: „To wyjątkowy mecz widząc, że w tym momencie, w tym czasie, wszyscy reprezentujemy całą instytucję, trenerów i fanów. To zaszczyt być w stanie podnieść trofeum dla najlepszego zespołu na świecie”. Drugi kapitan Barçy mówił również o sezonie FC Barcelony: „drużyna walczyła we wszystkich rozgrywkach” i dodał „walczyliśmy o tytuły i mamy cztery”. Pomocnik powiedział, że jego kolegom z drużyny „nigdy nie znudzi się wygrywanie” i, że pomimo wygrania 14 z 19 tytułów „chcemy więcej trofeóww przyszłym sezonie.


Pedro:


„Pierwsze minuty były na naszą korzyść. Oni byli silniejsi w drugiej połowie

 

„Jest dużo dobrych chwil, ale ja trzymam się dobrych momentów z Guardiolą, z kolegami z drużyny oraz z tytułami, które wygraliśmy

 

„Jesteśmy bardzo zadowoleni. Zespół zagrał dobrze, trenowaliśmy tylko tyle i zagraliśmy świetny mecz

 

„To zwycięstwo jest dedykowane dla całego zespołu. To był trudny sezon dla wszystkich, a my zasłużyliśmy na ten tytuł. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wygraliśmy go”


Iniesta:

 

Zdobyliśmy te gole, bylismy skuteczni i byliśmy spokojni w drugiej połowie

 

Dos Santos:

 

„Kolejny tytuł! Jestem szczęśliwy, móc przeżywać te doświadczenie # viscaelbarça


Valdés:


„Jestem szczęśliwy, że tytuł ten kończy nasz udany sezon. W przyszłym roku będziemy dawać z siebie wszystko jeszcze raz”


Bartra:

 

Mistrzowie!!”


Cuenca:

 

„To zaszczyt być w stanie zadedykoawć ten puchar dla Was, dla trenera i moim kolegów z drużyny, Abidala i Daniego, którzy nie mogli być z nami dziś wieczorem”


Źródło: FCBarcelona.cat

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB