Zubizarreta o planach i rekordzie Messiego

Zubizarreta o planach i rekordzie Messiego

Zubizarreta: „Decyzje personalne na sezon 2012/13 będą podejmowane po finale Pucharu Króla”.

 

Dyrektor sportowy Andoni Zubizarreta udzielając wywiadu dla Barça TV odniósł się do planów na  przyszły sezon: „Następny sezon zaczniemy planować 25 [maja]. Musimy respektować ramy czasowe i priorytety klubu, jak i zespołu.” Wszystkie decyzje personalne i plany na sezon 2012/13 zostaną podjęte dopiero po finale Pucharu Króla, który zostanie rozegrany 25 maja przeciwko Athletic Bilbao.

Dyrektor sportowy FC Barceony powiedział również: „W trakcie sezonu mieliśmy regularne spotkania z Pepem i Tito poświęcone planowaniu i obserwowaniu piłkarzy”. Jednak teraz nadszedł czas, aby skupić się na Pucharze Króla, czyli ostatnim tytule, który może wygrać drużyna z Camp Nou w tym sezonie. Odnosząc się do wyboru Tito Vilanova na nowego trenera FC Barcelony Zubizarreta powiedział: „Znalezienie następcy Pepa nie było łatwą decyzją. To był długi i skomplikowany proces.”

Rekord Messiego

Zubizarreta wspomniał również o Leo Messim, który pobił ostatnio rekord Gerharda Müllera w ilości zdobytych goli w jednym sezonie: „Być może  z perspektywy czasu, patrząc wstecz po 10 latach, zobaczymy rekord Messiego jako coś unikalnego i niepowtarzalnego. Jakkolwiek, wszystko co możemy powiedzieć to, że rekord ten jest dla Leo kruchy i może dokonać tego jeszcze raz. Co więcej, dla Mesiego celem nie jest tylko zdobywanie goli, ale gra, którą prezentuje i osobowość, którą daje zespołowi.”

 

Źródło: FCBarcelona.com

 


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB