2dn.19godz.29min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

10 spotkań na Parc des Princes

Spotkanie towarzyskie przeciwko Paris Saint-Germain będzie dziesiątym meczem Barçy na Parc des Princes. Z tych 10 starć, tylko trzy były przeciw PSG.

26 maj 1952Copa Latina (Półfinał) FC Barcelona pokonała Juventus Turyn 4-2 dzięki bramkom Machona, Basory (2) i Kubali.

29 maj 1952Copa Latina (Finał) Trzy dni później, również na stadionie Parc des Princes, bramka Césara w 79. minucie dała FC Barcelonie swój drugi Copa Latina.

8 czerwiec 1955 – towarzyski FC Barcelona pokonała Racing Paris 3-5 w meczu, gdzie Suárez, Villaverde (2), Mahjoub (sam.) i Mandi wpisali się na listę strzelców.

3 październik 1956towarzyski 12 000 widzów widziało, jak FC Barcelona przegrywa z Racing Paris 4-2. Martínez i Basora strzelali gole dla katalońskiej drużyny.

29 listopad 1962 – towarzyski Bramki Fuste i Kocsisa dały FC Barcelonie zwycięstwo przeciwko Raicing Paris – był to trzeci mecz towarzyski w ciągu siedmiu lat. Katalończycy wygrali 1-2.

10 maj 1967 – towarzyski FC Barcelona i Nantes zremisowali 2-2 w towarzyskim spotkaniu, gdzie Silva zdobył oba gole dla ekipy ze stolicy Katalonii.

9 październik 1974 – towarzyski FC Barcelona walczyła przeciwko drużynie złożonej z piłkarzy Remis i PSG. Cruyff (2), Marcial (2) i Heredia doprowadzili do przekonującego zwycięstwa 1-5.

19 kwiecień 1977 – towarzyski Pierwszy prawdziwy mecz przeciwko PSG. Spotkanie kończy się remisem 1-1, a gola dla Barça zdobył Cruyff w 79. minucie.

13 listopad 1982 – towarzyski Pięć lat później, oba zespoły mierzyły się po raz kolejny. Tym razem FC Barcelona zdołała odnieść kolejne przekonujące zwycięstwo1-4. Quini, Maradona, Alonso i Moran zdobywali bramki dla Katalończyków.

15 marzec 1995 – Liga Mistrzów (rewanż w ćwierćfinale) Minęło ponad 17 lat, kiedy FC Barcelona ponownie pojawiła się na stadionie Parc des Princes. To była zła noc dla Katalończyków, którzy zostali wyeliminowani po przegranej 2-1. Pierwszy mecz na Camp Nou zakończył się remisem 1-1.

Finał z PSG poza Paryżem

Poza wyżej wymienionymi dziesięcioma spotkaniami FC Barcelony na stadionie Parc des Princes, istnieje inny mecz, który jest głęboko zakorzeniony w pamięci kibiców katalońskiej drużyny. Finał Pucharu Zdobywców Pucharów pomiędzy PSG a Barçą, który odbył się 14 maja 1997 roku na stadionie De Kuip w Rotterdamie. Bramka Ronaldo z rzutu karnego w 37. minucie dała tytuł FC Barcelonie.

Źródło: FCBarcelona.cat

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/06/10-spotkan-na-parc-des-princes/