08.09.2023, g. 18:00
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Gruzja vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
162dn.23godz.14min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Arsenal rywalem Barçy w Pucharze Gampera

Arsenal rywalem Barçy w Pucharze Gampera

Oficjalne potwierdzenie rywala FC Barcelony w Pucharze Gampera, który odbędzie się 12 sierpnia ma ukazać się w poniedziałek. Na tą chwilę według Mundo Deportivo przeciwnikiem Blaugrany będzie Arsenal FC. 

 

Londyński klub mimo przeróżnych przebojów z Barçą ciągle utrzymuje przyjazne kontakty. Dlatego zarząd chce wykorzystać ten fakt i wiele wskazuje na to, że meczem inaugurującym sezon będzie spotkanie z Kanonierami w Pucharze Gampera. Na razie wszyscy czekamy na oficjalne potwierdzenie przeciwnika Dumy Katalonii, gdyż ta informacja jest nie zatwierdzona przez kataloński klub.

 

Z planu przygotowującego Arsenal do nadchodzącego sezonu nie jest zadowoly trener Arsene Wenger, który twierdzi, że wszystkiemu winne są sprawy marketingowe. Tak więc 5 sierpnia Kanonierzy zagrają towarzystki mecz w Nigerii. Pod koniec lipca zespół z Londynu wybierze się na tournee po Azjii, następnie Arsenal zagra w towarzyskim pucharze Markusa Liebherra, w którym udział wezmą Southampton i Glasgow Rangers.

 

Popularny Emirates Cup, który odbywa się mniej więcej w tym samych czasie co Puchar Gampera został w tym sezonie odwołany. Powodem takiej decyzji są letnie Igrzyska Olimpijskie, które jak wiemy odbędą się w Londynie. Całą sytuacja sprawia, że w planach przygotowawczych The Gunners jest dziura.

 

 FC Barcelona wolałaby grać mecz o Puchar Gampera później, bo 11 i 12 sierpnia odbędzie się Kongres Penyi, nikt nie chciałby kolidować z tym klubowym świętem.

 

Mecz z Arsenalem byłby znakomitym zakończeniem okresu przygotowywaczego. Warto wspomnieć, że przed Pucharem Gampera, Duma Katalonii zagra z takimi zespołami jak Hamburger SV (24 lipca), markańskim Tanger (28 lipca), Paris Saint-Germain (4 sierpień) i na koniec Manchester City (8 sierpień). Później pozostaje już tylko rozpocząć nowy sezon.

 

Ciężka praca Ceska

 

Mecz z Arsenalem będzie dla Fabregasa wyjątkowym wydarzeniem, gdyż spędził w tym klubie wiele lat. Ponadto mogłoby się odbyć spotkanie włodarzy obu klubów aby dopełnić transfer wychowanka FC Barcelony.

 

W dobrych stosunkach kataloński klub pozostał także z Udinese, z którego wykupiono Alexisa i z PSV, z którego wykupiono Afellaya. Letni czas przygotowawczy będzie też dobrą okazją do zacieśnienia więzi z klubami z Włoch i Holandii.

 

Mecz o Puchar Gampera będzie ostatnim sprawdzianem FC Barcelony przed sezonem. Jutro zostanie podany oficjalny termin rozegrania tego spotkania oraz potwierdzenie rywala Dumy Katalonii.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/06/arsenal-rywalem-barcy-w-pucharze-gampera/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.