6dn.3godz.57min.

Barça Alusport triumfuje w Lidze

Barça Alusport przypieczętowała swoją dominację w futsalowej Primera División wygrywając w poniedziałek w ostatnim z finałów. W Murcii poległ El Pozo, a Barcelona wygrała 3-6 po emocjonującym meczu, który zakończył się dogrywką.

El Pozo mógł wyjść na prowadzenie dosyć szybko po rzucie karnym podyktowanym po zagraniu Jordiego Torrasa na Álexie. Jednak Paco Sedano, który zastępował na bramce Cristiana, uniemożliwił Esquerdinhi zdobycie bramki. Jednak krótko później De Bail wyprowadził swój zespół na prowadzenie po świetnym strzale. Barcelona jednak zdołała zareagować odpowiednio i po zagraniu Fernandao i Saada wyrównującego gola zdobył Javi Rodríguez.

Po wznowieniu gry zawodnicy Eduardo Sao Thiago Lentza „Dudy” ponownie zaczęli dominować i Esquerdinha, najlepszy strzelec tego sezonu, tym razem zdołał zdobyć bramkę i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ponownie do remisu zdołał doprowadzić Javi Rodríguez. Dla kapitana Barcelony było to pożegnalne spotkanie.

Kolejnego gola, na 3-2, zdobył Miguelín po tym jak faulowany w polu karnym był Esquerdinha. Zespół z Murcii robił w tym meczu co chciał, a jego rywal nie stanowił zbyt wielkiego zagrożenia, jednak na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Sergio Lozano zdołał po raz kolejny wyrównać wynik.

W ostatniej minucie odpowiednio Miguelín i Jordi Torras mogli dać tytuł mistrzowski swojemu zespołowi, jednak do końca spotkania utrzymywał się remis 3-3, więc sędzia zarządził dogrywkę. Tutaj lepiej zaprezentowała się Barça.

Najpierw po raz pierwszy na prowadzenie w tym meczu bordowo-granatowi wyszli za sprawą Sergio Lozano, który wykorzystał przedłużony rzut karny. Po tym golu El Pozo grał z bramkarzem w polu, co zakończyło się bramą Wilde na 3-5. Ten sam zawodnik zdobył też gola na 3-6 i siedemnaste trofeum dla FC Barcelony w tym sezonie stało się faktem. Gratulacje!

El Pozo Murcia – FC Barcelona Alusport 3:6

El Pozo Murcia: Rafa, Kike Boned, Gréllo, De Bail y Esquerdinha -equipo inicial-, Bebe, Álex, Saúl, Adri, Miguelín i Dani Salgado.

Barça Alusport: Cristian, Gabriel, Lin, Saad y Wilde -equipo inicial-, Paco Sedano, Fernandao, Jordi Torras, Sergio Lozano, Ari i Javi Rodríguez.

1-0 De Bail 12″
1-1 Javi Rodríguez 15″
2-1 Esquerdinha 25″
2-2 Javi Rodríguez 25″
3-2 Miguelín (karny) 27″