13.08.2022, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Vallecano
Do meczu pozostało:
4dn.16godz.24min.
11.20 X6.50 213.00 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça B: kto awansuje? Kto odejdzie?

Barça B: kto awansuje? Kto odejdzie?

Bramkarz, dwóch obrońców, dwóch pomocników, jeden ofensywny pomocnik i jeden napastnik wzmocni zespół Eusebio Sacristána w przyszłym sezonie. Nowi piłkarze, którzy dołączą do FC Barcelony B są obecnie zawodnikami Juvenil A (U-18).

 

Awansują:

Miguel Bañuz: Urodzony w Elche. Skończy 19 lat 26 czerwca. Miniony sezon był jego pierwszym w Barcelonie po przybyciu z Elche w lecie 2011 roku. Bañuz był pierwszym piłkarzem Juvenil A.

Sergio Ayala: Urodzony w Sant Feliu de Llobregat 19 lat temu. Rozpoczął swoją karierę w Barçy w drużynie Benjamin (U10). Od tamtej pory, przebywał we wszystkich drużynach młodzieżowych w systemie szkoleniowym FC Barcelony. Jest lewonożnym środkowym obrońcą.

Alejandro Grimaldo: Lewy obrońca, bardzo szybki. Specjalista zarówno w ataku, jak i obronie. Był to jego czwarty sezon w FC Barcelonie po graniu w systemie młodzieżowym Valencji. Urodzony w Walencji piłkarz jest najmłodszym z siedmiu promowanych graczy, ponieważ urodził sie 17 września. Grimaldo zadebiutował z Barcelonie B w dniu 14 września 2011 roku w spotkaniu z Cartageną. Zagrał całe 90 minut i przyczynił się do przekonującego zwycięstwa 4-0 FC Barcelony.

Patricio Gabarrón: Piłkarz urodzony u Murii jest w FC Barcelonie 4,5 roku. Patricio przybył do Katalonii z systemu młodzieżowego Villarreal. Ma 19 lat, a jego naturalną pozycją jest środek pomocy. Patricio trenował z Barceloną B i był włączany w minionym sezonie do drużyny Eusebio. Jednak nie ma jeszcze na swoim koncie debiutu w rezerwach.

Miguel Ángel Sainz-Maza: Sezon 2011/12 był jego pierwszym w FC Barcelonie po przybyciu z Racing Santander. Miguel Angel, to 19-letni ofensywny pomocnik (gra za napastnikami) i może dostosować swój styl gry do obu stron boiska. Może też funkcjonować jako fałszywa „9”. Jego rzuty wolne są godne uwagi.

Jordi Quintilla: Piłkarz z Lleid ukończył swój drugi sezon w drużynie Juvenil A. Dla 19-letniego gracza naturalną pozycją na boisku środek pomocy, jednak może także grać po obu stronach boiska.

Jean-Marie Dongou: Kameruńczyk ma zaledwie 17 lat. Zagrał już dla FC Barcelony B w minionym sezonie. Dongou wziął udział w 12 ligowych spotkaniach i grał w sumie 125 minut. Zdobył 2 bramki. Dongou, który jest napastnikiem, jest w systemie młodzieżowym FC Barcelony od czterech lat. Kameruńczyk zdobył ogromną ilość goli dla każdej z drużyn katalońskiego klubu, w których grał.

Odejdą:

Wyżej wymieniona siódemka musi pokryć braki w kadrze Eusebio. Na pewno odejdą obrońca Armando, pomocnik Marti Riverola i bramkarz Rubén Miño. Ta trójka była pewniakami w wyjściowych jedenastkach drużyny rezerw. Oprócz talentu, są to fantastyczne osobu.

Armando był kapitanem i pomógł w rozwoju swoim młodszym kolegą z drużyny. Miño i Riverola opuszczą klub po spędzeniu wielu lat w systemie młodzieżowym Barcelony.

Oprócz tych trzech zawodników, drużynę opuści trener od przygotowania fizycznego, José Ramón Callén. Był to jego czwarty sezon w drużynie B.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

Newsletter

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.