21.08.2022, g. 22:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Sociedad vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.17godz.44min.
12.76 X3.35 22.45 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Barça nie spieszy się z transferem Alby

Barça nie spieszy się z transferem Alby

FC Barcelona zakłada, że ostatnią część negocjacji przeprowadzi z cierpliwością i spokojem. Klub wie, że Valencia nie chce nacisku na sprzedaż Jordi Alby.


Barça przejęła rolę negocjatora w kwestii pozyskania Jordi Alby. Urzędnicy FC Barcelony odpowiedzialni za zakontraktowanie zawodnika chcą przeprowadzić ostatnią część negocjacji z cierpliwością i spokojem. Wiedzą, że czas działa na korzyść klubu.

 

Jordi Alba będzie zawodnikiem katalońskiej drużyny w przyszłym sezonie, ale jego oficjalne zakontraktowanie jeszcze nie może nastąpić, ponieważ FC Barcelona i Valencia muszą jeszcze dopracować kilka szczegółów. Wśród nich te najtrudniejsze, czyli zmienne – kwota, którą otrzyma „Che” na podstawie osiągnięć Alby w koszulce Blaugrana.

 

Manuel Llorente, prezydent Valencii, chce za wszelką cenę zwiększyć kwotę transferu, a zmniejszyć zmienne. Jest to formuła, która w ogóle nie przekonuje Barçy, ponieważ przez kilka ostatnich seznów stosowano właśnie opcję zmiennych, które ogreślają osiągnięcia sportowe zarówno zawodnika, jak i klubu. Valencia nalega wręcz na 15 milionów, a FC Barcelona stara się zmniejszyć tą kwotę.

 

Jordi Alba tymczasem przyznał, że chce transferu z Valencii do FC Barcelony. Obrońca przebywa teraz aktualnie na Euro, ale Barça jest przekonana, że jego osiągnięcia w turnieju nie zwiększą ceny, ponieważ te warunki zostały już ustalone przed rozpoczęciem Mistrzostw w Polsce i na Ukrainie.

 

Jednak Valencia jest zainteresowana przyśpieszeniem operacji i zamierza ją skończyć 30 czerwca. Sztab założył już, że Che stracili piłkarza z L”Hospitalet. Do tego dochodzą starania o wypożycznie zawodnika AC Milanu, Didaca Vili, który przebywa teraz także na wypożyczeniu w Espanyolu.

 

Jordi Alba podpisze z FC Barceloną kontrakt na pięć lat. Z pewnością w tym czasie spłaci się transfer piłkarza, który ma dopiero 23 lata.

 

Llorente udał się do Madrytu… w interesach


„Czas” negocjacji między FC Barceloną a Valencią zależy w durzej mierze od prezydenta Manuela Llorente. Powrócił on wczoraj z Madrytu, gdzie przebywał w delegacji w interesach. Llorente chce przenieść negocjacje „w ustronne miejsce” do Walencji w najbliższych dniach.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Real Valladolid

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

28/08/2022 / 19:30

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Real Valladolid

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

28/08/2022 / 19:30

Newsletter

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.