04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.16godz.19min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Cesc: Chcemy wygrać dla Preciado i Roqué

Cesc: Chcemy wygrać dla Preciado i Roqué

Świat piłki nożnej ze smutkiem przyjął wiadomość o śmierci 23-letniego zawodnika Realu Betis – Miki Roqué, który przegrał walkę z rakiem miednicy. Parę tygodni wcześniej zmarł na atak serca trener Manolo Preciado. Jest to smutny czerwiec dla futbolu, a w szczególności dla reprezentacji Hiszpanii, która po raz kolejny rozpoczęła trening od minuty ciszy.

 

Na konferencji prasowej Cesc Fábregas podkreślił, że wiadomość o śmierci Mikiego była „bardzo bolesna dla każdego. Puyol zawsze mówił o nim wspaniałe rzeczy, on był niesamowitym człowiekiem”. Fábregas dodał również: „Jest bardzo wiele powodów, aby wygrać Euro; strata dwóch tak wielkich osób związanych z hiszpańskim futbolem: Manola Preciado oraz Mikiego Roqué daje nam dodatkową wewnętrzną motywację”. Zawodnik zakończył swoje emocjonalne oświadczenie mówiąc, że śmierć Roqué jest ‘niesprawiedliwa’ oraz życzył rodzinie i przyjaciołom Mikiego, aby ‘byli silni’.

 

Również Sergio Busquets ma nadzieję, że La Roja zwycięży na Euro i zadedykuje wygraną swojemu byłemu koledze z zespołu. Sergio i Miki spotkali się w 2000 roku i grali razem w lokalnym katalońskim klubie Lleida.

 

Źródło: TotalBarca.com

mainXX:/2012/06/cesc-chcemy-wygrac-dla-manolo-preciado-oraz-miguela-roque/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.