01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-4godz.-18min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dani Alves o IO, Euro i kolegach po fachu

Dani Alves o IO, Euro i kolegach po fachu

Dani Alves udzielił wywiadu Mundo Deportivo, w którym mówił o swojej słabości do Martina Montoyi, chwalił trzech piłkarzy łączonych z FC Barceloną: Jordi Albę, Neymara i Thiago Silvę. Brazylijczyk przyznał także, że marzy o wyjeździe na Igrzyska Olimpijskie. Zdradził swoich faworytów na Euro i odkrył swoje relacje z Marcelo.

 

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE

 

Dani Alves: Gra na nich jest moim marzeniem i pracuję nad tym, aby móc to osiągnąć. Jestem w grupie preselekcji i dążę do tego, aby spełnic moje sny. Po pierwsze dlatego, że oznacza to, że zrobiłem duże postępy, a po drugie, żeby bronić barwy mojego kraju. Problemy ze strony Barçy? Nie sądzę. Przed zakończeniem sezonu trener zapytał mnie, czy chcę pojechać na Igrzyska Olimpijskie, powiedziałem mu, że tak, jeżeli tylko wyzdrowieję.

 

MISTRZOSTWA EUROPY

 

Dani Alves: Kocham piłkę nożną i śledzę rozgrywki. Lubie zespoły takie jak Niemcy, Holandia, a zwłaszcza Hiszpania. La Roja jest faworytem. Są obecnymi mistrzami i dopóki inny zespół nie wygra, mistrz nie ulegnie zmianie.

 

MARCELO

 

Dani Alves: Mamy swoje lata i wiemy, że każdy z nas broni barw swojego klubu i razem bronimy barw naszej reprezentacji. Nie pamiętamy rzeczy, które działy się na poziomie klubowym. Z mojej strony, to co dzieje się na boisku, na nim pozostaje. Jeśli by tak nie było, mielibyśmy katastrofę. Jest dobrym facetem? Tak, jest osobą, która realizuje założenia zespołu.

 

NEYMAR

 

Dani Alves: Nadal uważam, że jest to fenomen i byłby on świetnym transferem dla każej drużyny na świecie. Jeśli trafiłby do Barçy byłbym szczęśliwy. Czy widzę jego transfer w tym roku albo następnym? Ja już widziałego go tutaj w zeszłym roku. Jeśli zdecyduje się na transfer szybko, tym lepiej będzie dla niego i dla klubu, który go kupi.

 

THIAGO SILVA

 

Dani Alves: Myślę, że to piłkarz o profilu Barçy. Dobrze gra w powietrzu, w obronie jest, jak bestia, jest szybki, jak niewielu. Piłkarze na tym poziomie są mile widziani, miejmy nadzieję, że przyjdzie do nas.

 

JORDI ALBA

 

Dani Alves: Jest piłkarzem bardzo dobrym. Wszyscy gracze są mile widziani, aby przynieść coś innego i myślę, że Jordi jest piłkarzem, który ma wspaniałą prędkość, podania, styl Barçy Pasuje do naszej gry, ponieważ nasza drużyna lubi atakować. Jedną z rzeczy, za co podziwiam FC Barcelonę jest to, że nie patrzą, jakie zawodnik ma imię i nazwisko, ale czy pasuje do stylu gry. Tutaj to się robi do perfekcji.

 

MARTÍN MONTOYA

 

Dani Alves: Monti to piłkarz, do którego mam słabość. Przypomina mi mnie sprzed kilku lat. Jego sposób pracy, jak walczy… Próbuje robić to wszystko dobrze… Zupełnie, jak ja kiedy zaczynałem grać w piłkę. Myślę, że cała przyszłość przed nim. Wygranie Copa del Rey mu pomoże.

 

COPA DEL REY

 

Dani Alves: Cierpiałem, że nie mogłem zagrać, ale po kilku minutach Barça miała już mecz pod kontrolą. Wiedziałem, jak ten zespół gra, kiedy kontroluje spotkanie.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/06/dani-alves-o-io-euro-i-kolegach-po-fachu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.