21.08.2022, g. 22:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Sociedad vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.17godz.32min.
12.76 X3.35 22.45 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Dziś rozpocznie się „era Tito”

Dziś rozpocznie się „era Tito”

Umarł (a raczej odszedł) król, niech żyje król! Dziś w Sali Paryskiej Tito Vilanova stawi się na swojej pierwszej konferencji prasowej jako pierwszy trener FC Barcelony. Budowanie podstaw jego projektu można oficjalnie uważać za rozpoczęte.

27 kwietnia Pep Guardiola oświadczył, że wypalił się i potrzebuje odpocząć od piłki aby na nowo napełnić się pasją do futbolu. Tego samego dnia na sali prasowej im. Ricarda Maxenchsa, prezydent FC Barcelony, Sandro Rosell, oświadczył, że Guardiolę zastąpi Tito Vilanova. Po tym jak został rozegrany już finał Copa del Rey, a rozmowy między klubem a trenerem zostały zakończone i osiągnięto porozumienie, można już oficjalnie sfinalizować to o czym mówiło się już od kilku tygodni.

Po kilku spotkaniach z jego agentem, Josepem Marią Orobitgiem, FC Barcelona w środę ogłosiła, że Tito Vilanova oficjalnie zostanie pierwszym trenerem Barçy. Katalończyk podpisze nowy kontrakt jeszcze dzisiaj i zwiąże się z klubem na dwa kolejne sezony. Odbędzie się to w południe w gabinecie prezydenta Rosella. Krótko później przed klubowym budynkiem przy Camp Nou Tito będzie pozował do zdjęcia na tle herbu podobnie jak inni nowi zawodnicy i trenerzy Barcelony. Będzie to pierwsze, tradycyjne już, zdjęcie Tito Vilanovy jako pierwszego trnera Blaugrany. Dla niego z pewnością będzie to jego z radośniejszych momentów w swojej karierze, a można nawet rzec, że to punkt kulminacyjny między tym co osiągnął jako asystent, a tym co czeka go jako pierwszego trenera.

Tito będzie 52. trenerem FC Barcelony, a po zrobieniu zdjęcia z herbem klubu, odbędzie się konferencja prasowa, na którj zostanie oficjalnie zaprezentowany jako pierwszy trener. W Sali Paryskiej będzie mówił o wielu rzeczach dotyczących klubu i rozwieje wątpliwości co do niektórych rzeczy, które towarzyszyły odejściu Pepa z Camp Nou. Jaka będzie jego polityka transferowa, jakie ma zamiary odnośnie składu, jaką rolę będą mieli canteranos, którzy dołaczą do składu od nowego sezonu czy kto zostanie jego asystentem – tego dowiemy się dzisiaj. Presezon Barcelony zacznie się 16 lipca, a pierwszy mecz rozegrany zostanie 24 dnia tego miesiąca, jednak tegoroczne lato dla Tito Vilanovy będzie niezwykle intensywne począwszy od dzisiaj. Era Tito Vilanovy rozpoczęta.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Real Valladolid

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

28/08/2022 / 19:30

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Real Valladolid

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

28/08/2022 / 19:30

Newsletter

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.