29.05.2022, g. 23:00
WNBA
Minnesota Lynx vs Los Angeles Sparks
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.8min.
13.95 X0.00 21.25 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jordi Alba – piłkarz „made in Barça”

Jordi Alba – piłkarz „made in Barça”

Jordi Alba w meczu przeciwko Włochom, pokazał, że jego styl idealnie pasuje do tego, który preferuje Barça. Grał na lewej obronie i w drugiej połowie pokazał na co go stać.


Pierwsza połowa może i nie była najlepsza w wykonaniu defensora Valencii. W drugiej natomiast, zmusił do wysiłku obronę włoskiego zespołu. Pokazał szybkość, zdrowy rozsądek i za każdym razem, gdy wyruszał do ataku, sprawiał niebezpieczeństwo.


To prawda, że jego debiut na Euro 2012 stracił trochę na wadze. W pierwszej połowie, Jordi Alba koncentrował się głównie na defensywie, a nie na ofensywie. Powolnym tempem inicjował akcję reprezentacji Hiszpanii, powodując szybki powrót włoskich zawodników na swoją połowę. Ale po przerwie otrząsnał się i pokazał, że jest zawodnikiem odpowiedzialnym oraz, że jest w stanie zająć lewą stronę obrony w druzynie Barçy.


Wielki sukces w statystykach


Zawodnik miał ogromną skuteczność w zagrywaniu piłek do kolegów z drużyny. Jordi Alba wykonałw niedzielę 72 podania, z czego 62 były celne – co daje nam 86% skuteczności. Lepszy był tylko Sergio Ramos, który zaliczył 94% celnych zagrań.


Warto także zauważyć, że Jordi Alba doskonale rozumiał się z piłkarzami FC Barcelony, którzy doskonale znają i preferują system gry podaniami. Już wkrótce być może będzie on mógł grać razem z nimi nie tylko w reprezentacji, ale i w klubie.


Busquets, Iniesta i Xavi tworzyli najlepsze połączenie razem z Jordi Albą w meczu z Włochami. Jest to kolejny przykład, że zawodnik jest gotowy, aby zająć lewą obronę FC Barcelony i zostać piłkarzem grającym na Camp Nou.


Źródło: MundoDeportivo.com

Kursy na mecze FC Barcelony

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.