01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19393dn.-4godz.-7min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Jordi Roura: Z La Masii na ławkę pierwszego zespołu

MS201206152100Dzisiaj Tito Vilanova podpisał kontrakt z FC Barceloną, dziś poznaliśmy również asystenta Tito Vilanovy, którym został Jordi Roura.

 

Podobnie jak Pep Guardiola i Tito Vialnova, Jordi Roura jest kolejnym człowiekiem, który zakończył karierę na ławce pierwszego zespołu FC Barcelony. Obecnie został drugim trenerem katalońskiego klubu.

 

Roura i Vilanova poznali się w La Masii blisko trzy dekady temu, urodzony w Llagoster w 1967 roku, Roura przybył do szkółki FC Barcelony we wczesnych latach 80-tych. Był silny, szybki, ruchliwy. Zadebiutował w pierwszej drużynie prowadzonej przez Johana Cruyffa w 1988 roku, jednak poważna kontuzja, której nabawił się w meczu o Superpuchar Europy z AC Milanem znacznie skomplikowały rozwój jego kariery.

 

Piłkarz występował również w Murcji i Figueres, jednak problemy fizyczne zmusiły Roure do przejścia na przedwczesną emeryturę.

 

W 2009 roku był częścią zespołu obserwatorów w personelu technicznym Pepa Guardioli. Przez ostatnie trzy lata, Roura miał za zadanie analizowanie rywali FC Barcelony. Od teraz będzie pomagał przyjacielowi Tito Vilanovie, którego będzie „prawą ręką” w pierwszej drużynie.

 

Źródło: FCBarcelona.com

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/06/jordi-roura-z-la-masii-na-lawke-pierwszego-zespolu/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.