2dn.2godz.58min.

Piąty finał dla siedmiu piłkarzy FCB

Valdés, Piqué, Busquets, Xavi, Iniesta, Pedro i Cesc w niedzielę wezmą udział w swoim piątym finale, biorąc pod uwagę ten sezon. W ciągu ostatnich czterech lat ci piłkarze (poza Fàbregasem) wygrali 11 z 12 finałów, w których brali udział.

W niedzielę siedmiu piłkarzy FC Barcelony rozegra swój piąty finał w bieżącym sezonie. Valdés, Piqué, Busquets, Xavi, Iniesta, Pedro i Cesc będą chcieli zwyciężyć w kolejnym decydującym meczu, co udało im się w Superpucharze Hiszpanii, Superpucharze Europy, Klubowych Mistrzostwach Świata oraz Pucharze Króla.

Sześciu z siedmiu wyżej wymienionych piłkarzy rozegrało w barwach Barçy dwanaście finałów, biorąc pod uwagę ostatnie cztery lata. Wygrali jedenaście z nich (dwukrotnie Ligę Mistrzów, dwukrotnie Puchar Hiszpanii, dwukrotnie Superpuchar Europy, dwukrotnie Klubowe Mistrzostwo Świata oraz trzykrotnie Superpuchar Hiszpanii), odnotowując porażkę jedynie w finale Pucharu Króla z sezonu 2010/11.

Kilku z tych zawodników miało także okazję zdobyć Mistrzostwo Europy w roku 2008 oraz wygrać rozgrywane dwa lata później Mistrzostwa Świata.

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/06/piaty-final-dla-siedmiu-pilkarzy-fcb/