04.06.2023, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Celta Vigo vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
1dn.11godz.30min.
12.55 X3.80 22.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pinto obronił karnego Pirlo

Pinto obronił karnego Pirlo

Andrea Pirlo, jeden z włoskich bohaterów w półfinale Euro 2012, wykonał rzut karny w stylu Panenki w trakcie spotkania o Trofeum Joana Gampera w 2010 roku. W przeciwieństwie do Harta, Pinto zatrzymał się i łatwo obronił strzał. Portero Barçy również wybronił „jedenastki” strzelane przez Seedorfa i Jankulovskiego.

Andrea Pirlo, który oszołomił Europę w niedzielnym półfinale swoim strzałem z rzutu karnego w stylu Panenki, nie miał takiego samego szczęścia, gdy przed nim stał José Manuel Pinto. Miało to miejsce w spotkaniu o Trofeum Joana Gampera w 2010 roku. Portero Barçy zdecydowała się pozostać w miejscu i nie miał problemów ze złapaniem piłki. Pinto również obronił „jedenastki” wykonywane przez Seedorfa i Jankulovskiego. Swoimi doskonałymi paradami zapewnił FC Barcelonie zwycięstwo w 45. edycji Trofeum Joana Gamper.

Sukces w Europie

Po bardzo dobrym spotkaniu Pirlo, potrzebne jednak były rzuty karne, aby rozstrzygnąć wynik spotkania. Joe Hart przeliczył się w obliczu strzału pomocnika. Pirlo wziął odpowiedzialność w swojej ręce i w dużej mierze dzięki niemu Włochy znalazły się w półfinale, gdzie zagrają przeciwko Włochom.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

mainXX:/2012/06/pinto-obronil-karnego-pirlo/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.