Plan Barçy na przyszły sezon

Plan Barçy na przyszły sezon

Pierwszy tydzień pracy Tito Vilanovy już za nami. Ostatnie spotkanie z klubowym zarządem zaowocowało w porozumienie w sprawie planu na nadchodzący sezon.


Ciutat Esportiva było miejscem spotkania, w którym głównym tematem plany jakie przygotował nowy trener FC Barcelony Tito Vilanova. Rozmowy z Andonim  Zubizarretą trwają już kilka tygodni, wczoraj do dwóch wyżej wymienionych przedstawicieli Dumy Katalonii, dołączył wiceprezes klubu Josep Maria Bartomeu.

 

Tito, Zubi i Bartomeu sporządzili wstępny plan na sezon 2012/2013, następnie przedstawili go dyrektorowi Barçy Raülowi Sanllehíemu. Głównym tematem rozmów były transfery. W tym sezonie priorytetem Blaugrany jest zakup stopera i lewgo obrońcy.

 

Bartomeu i Sanllehí zebrali raporty techniczne i prześledzili wszystkie etapy negocjacji. W minionym sezonie dużo wysiłku kosztowało sprowadzenie Ceska Fàbregasa, gdyż problemy sprawiali: agent piłkarza Ivan Gazidis i trener Arsenalu FC Arsène Wenger. Wszystko jednak skończyło się dobrze i Cesc wrócił do Barcelony. Intensywne i zdecydowane działania spowodowały, że do klubu dołączył też Alexis Sánchez. Negocjacje z Pozzo trwały długo, lecz udało się przekonać właścicieli Udinese o transfer Chilijczyka. Sprowadzenie tych dwóch zawodników kosztowało wiele starań, negocjacje trwały długo, lecz jak widać opłaciło się ich ściągnąć.

 

W tym sezonie plan działania ma być podobny do poprzedniego. Zubizarreta i Vilanova podali listę piłkarzy Bartomeu i Sanllehíemu, którzy postarają się o ich sprowadzenie do klubu. 

 

Na szczycie listy znalazł się nie kto inny jak Thiago Silva. O Brazylijczyka, grającego w AC Milan FC Barcelona stara się od dłuższego czasu. Jest on idealnym stoperem, który urozmaiciłby styl gry w obronie Dumy Katalonii. Poza nim na obronę przewiduje się transfer Jordiego Alby lub Garetha Bale”a. Jednak o sprowadzenie Walijczyka będzie bardzo ciężko, bo Tottenham nie ma zamiaru sprzedać swoją gwiazdę, a jeśli ma to zrobić to nie za małe pieniądze.

 

Oprócz tego zarząd musi postarać się o zatrzymanie Daniego Alvesa, o którego stara się wiele europejskich klubów. Jednak największe zainteresowanie Brazylijczykiem wykazały dwa kluby – Manchester City i Paris Saint-Germain. Drugim piłkarzem, który przykuł uwagę wielu klubów jest Cristian Tello, po którego zgłosiło się już Atlético Madryt. 

 

Teraz jednak pierwszym wzmocnieniem będzie Tito Vilanova, z którym ciągle trwają negocjacje odnoście kontraktu. Na razie zaoferowano mu dwuletnią współpracę z klubem. Wszystko jednak musi trochę potrwać, ale już niedługo Tito zostanie oficlanym trenerem FC Barcelony. 

 

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB