Presezon bez dwóch prawych obrońców

Presezon bez dwóch prawych obrońców

Tito Vilanova może być zobowiązany do przygotowania drużyny przed rozpoczęciem sezonu w La Liga bez dwóch prawych obrońców. Dani Alves i Martin Montoya prawdopodobnie udadzą się na Igrzyska Olimpijskie do Londynu, gdzie będą reprezentować Brazylię i Hiszpanię, odpowiednio.


Turniej olimpijski rozpoczyna się 26 lipca, dzień przed ceremonią otwarcia Igrzysk, a kończy się 11 sierpnia. Mecz o brązowy medal zostanie rozegrany dzień wcześniej, a ceremonia zamknięcia 12 czerwca. Brazylia i Hiszpania to faworyci grupy C i D. Jeśli spełnią oni wymagania mogę zagrać w finale o medale. Jeśli jedna z drużyn zajmie drugie miejsce w swojej grupie to spotkają się wcześniej w ćwierćfinale, wtedy jeden z nich wróci do Barcelony.

 

Brazylia zagra przeciwko Egiptowi (26 lipiec) w Cardiff, Białorusi (29 lipiec) w Manchesterze i Nowej Zelandii (1 sierpnia) w Newcastle. Hiszpania zadebiutuje z Japonią (26 lipiec) w Glasgow, a potem zagra z Hondurasem (29 lipiec) w Newcastle i z Maroko (1 sierpień) w Manchesterze.

 

Dani Alves i Martin Montoya mogą najpóźniej powrócić do Barcelony 15 sierpnia, który jest terminem FIFA, zatem mogą być gotowi na ligowy debiut oraz Superpuchar Hiszpanii (22 i 29 sierpień). Utracą jednak cały presezon, który rozpocznie się 16 lipca. Osiem dni później rozegrają pierwsze spotkanie towarzystkie z HSV.

 

Wyjazd Martína Monotyi na Igrzyska Olimpijskie jest niemal pewny, ponieważ Luis Mila widzi go w swojej kadrze. Sprawa Daniego Alvesa ma się inaczej. Jego udział w turnieju jeszcze nie jest przesądzony, a Tito będzie chciał go zatrzymać w Barcelonie. Według źródeł zbliżonych do piłkarza, wszystko zależy od procesu rehabilitacji i kwestii dogadania się reprezentacji z klubem.

 

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB