Puchar Gampera w ostatnim tygodniu sierpnia

Puchar Gampera w ostatnim tygodniu sierpnia

Znamy już niemal cały presezon FC Barcelony, który obejmować będzie lipiec i sierpień. Coroczny mecz o Puchar Gampera także ma już wyznaczoną datę.

Czas rozegrania tego spotkania był do tej pory ostatnią niewiadomą ze względu na napięty terminarz od samego początku. LFP chce aby Ligę zacząć już 18-19 sierpnia, a potem FC Barcelona zagra w meczu o Superpuchar Hiszpanii z Realem Madryt, a następnie czekają jeszcze dwa mecze ligowe.

Początkowo zarząd FC Barcelony doszedł do wniosku, że idealnym dniem na rozegranie meczu o 47. Puchar Gampera byłaby niedziela 12 sierpnia, jednak sztab techniczny jest temu przeciwny ze względu na duże obciążenie zawodników reprezentacji Hiszpanii, którzy trzy dni później grają mecz towarzyski z Puerto Rico.

Ostatecznie, po odrzuceniu także poniedziałku 20 sierpnia, wszystko wskazuje na to, że mecz odbędzie się w ciągu kolejnych siedmiu dni, jednak dokładnej daty jeszcze nie podano. Tak więc pierwszym meczem Tito Vilanovy przed własną publicznością nie będzie spotkanie o Puchar Gampera, a mecz z Realem Madryt w Superpucharze Hiszpanii 22 sierpnia.

Jednak to czy Tito Vilanova będzie mógł poprowadzić Barçę w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii zależy od udzielenia mu ewentualnej amnestii w odniesieniu do incydentów z ubiegłorocznej edycji Suprpucharu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Co do meczu o Puchar Gampera pozostaje jeszcze określenie przeciwnika. Zarząd chce dobrać najpierw termin aby potem poszukać i dopasować do niego rywala, który nie miałby zmusić zespół Vilanovy do nadmiernego wysiłku – właśnie ze względu na napięty terminarz. Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że możliwym rywalem jest Arsenal Londyn.

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB