13.08.2022, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Vallecano
Do meczu pozostało:
1dn.4godz.44min.
11.20 X6.50 213.00 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Referendum w sprawie modernizacji Camp Nou

Referendum w sprawie modernizacji Camp Nou

Prezydent Sandro Rosell ogłosił dzisiaj, że modernizacja Camp Nou zostanie wstrzymana, a w tej sprawie odbędzie się referendum wśród socios. Sandro Rosell mówił też o stworzeniu Espai Barça, a także o klubowych finansach.

„Są dwie rzeczy jakich potrzebujemy, ale zanim będzie mogło się to stać, będziemy musieli zmniejszyć zadłużenie. Robimy krok do tyłu aby wkrótce zrobić trzy kroki naprzód. Nie stworzymy obecnie Espai Barça oraz nie przeprowadzimy modernizacji Camp Nou i Palau Blaugrana. W chwili obecnej nie możemy kontynuować tych projektów, jednakże zajmiemy się nimi w późniejszym okresie, a decyzja co do nich zostanie podjęta przez socios w formie referendum. Decyzja co do budowy nowego stadionu lub modernizacji Camp Nou jest sprawą, której konsekencje będziemy odczuwać już do końca życia i dlatego musi być ona podjęta przez członków Klubu”, oświadczył Sandro Rosell.

Prezydent FC Barcelony powiedział, że celem zarządu jest „zachowanie klubowego majątku” i że mniejsze projekty modernizacyjne Camp Nou (zmiany murawy i modernizacja tunelu prowadzącego na boisko), Palau (szatnie i sala konferencyjna) i Ciutat Esportiva (nowe boisko i powiększenie rozmiaru siłowni) będą kontynuowane. Rosell ogłosił też, że Palau Blaugrana 2 będzie nową strefą socjalną Klubu i szacuje się, że będzie gotowy do działania w przeciągu „pięciu do sześciu miesięcy”.

Działania zamiast słów

Co do rozwoju instytucjonalnego Klubu, Rosell powiedział, że „będziemy kontynuować zacieśnianie więzi ze wszystkimi oficjalnymi organizacjami”. Prezydent ujawnił, że rolą zarządu jest „obrona Klubu czynami a nie słowami”. Wyraził żal z powodu „pecha” jakiego mieli w minionym sezonie arbitrzy dodając, że wszelkie działania podejmowane w tej kwestii przez zarząd miały potwierdzenie zespołu.

Rosell oznajmił również, że „kataloński duch Klubu jest niezbywalny”. Jak mówił prezydent, „to część naszego DNA i dlatego mamy wyjazdowe spotkania zarządu, to utrzymuje naszą więź z Katalonią”. Dodał również, że „nie możemy zapominać o tym, że jesteśmy światowym Klubem z ponad 350 milionami kibiców. Jesteśmy liderami pod względem technologii i sieci”.

Wrażliwość społeczna

Co do projektów socjalnych Klubu, prezydent podkreślił „wrażliwość” Klubu i powtórzył słowa rzecznika zarządu, Toniego Freixy, który oświadczył, że w przyszłym sezonie nie nastąpi podwyżka cen biletów: „powiedzieliśmy, że nie podwyższymy cen w pierwszych dwóch latach za naszej pierwszej kadencji i dotrzymujemy słowa. Co więcej, zarząd zadecydował też o tym, że ceny biletów na sezon 2012/13 nie zostaną obniżone ze względu na sytuację ekonomiczną jaką przechodzi Klub”. Ponadto, Rosell wyjaśnił, że Klub aktywuje w tym sezonie listę oczekującą na bilety: „po raz pierwszy od ośmiu lat 200 pierwszych zgłoszeń otrzyma odpowiadające im bilety. Chcemy aby było tak każdego roku i aby proces ten był przejrzysty”.

Głośnym tematem ostatnich miesięcy była również trybuna Grada Jove. Sandro oznajmił, że „pracujemy nad tym razem z Mossos d”Esquadra [katalońska policja – red.]. Będzie to możliwe jeśli będziemy mieli pewność tolerancji i bezpieczeństwa”.

Na końcu prezydent wspomniał też o projektach, które zostały już zakończone: OAE (Oficina d’Atenció Especialitzada, Biuro Opieki Specjalistycznej), wprowadzenie Camp Nou Bez Dymu Tytoniowego oraz Dnia Solidarności Socio, o których Rosell powiedział, że zostaną powtórzone „w pierwszych meczach Copa del Rey”. Prezydent dodał, że „w Muzeum znajdzie się specjalne miejsce na trofea zdobyte przez damską sekcję FC Barcelony. Liga wygrana w tym sezonie zasługuje na wyróżnione miejsce”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

Newsletter

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.