21.08.2022, g. 22:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Sociedad vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.17godz.53min.
12.76 X3.35 22.45 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Rekordowy zysk FC Barcelony

Rekordowy zysk FC Barcelony

Na dzisiejszej konferencji prasowej podsumowującej miniony sezon Sandro Rosell poinformował, że Klub zakończył sezon z rekordowym dochodem 40 milionów euro. Zysk zostanie przekazany na pokrycie zadłużenia Klubu, które wynosi na chwilę obecną 340 milionów euro.

Bilans finansowy FC Barcelony po zakończeniu sezonu 2011/2012 jest pozytywny i to nawet bardziej niż wielu mogło przypuszczać – Klub osiągnął dochód 40 milionów euro. „To niezywkła wiadomość”, powiedział prezydent Sandro Rosell na dzisiejszej konferencji prasowej, na której podsumował zakończony już sezon. Osiągnięty dochód 40 milionów euro przewyższył niemal dwukrotnie cel założony na początku sezonu jakim było osiągnięcie 21-milionowego zysku.

Warto dodać, że spośród 40 milionów euro tylko 12 milionów to pieniądze jakie nie zostały przekazane zawodnikom i trenerom za zwycięstwa w Lidze i Lidze Mistrzów, co podkreślał sam prezydent.

Rosell poinformował, że tegoroczny przychód zostanie przekazany na pokrycie części klubowego zadłużenia. Jak oświadczył prezydent, kiedy obecny zarząd zaczynał urzędować w Klubie, zadłużenie wynosiło 420 milionów euro. Po dwóch latach zmalało do 340 milionów euro.

Racjonalny i zrównoważony model

Prezydent powiedział również, że decyzja aby zmniejszyć zadłużenie „nie wpłynie na codzienne interesy Klubu” widząc, że działania związane z redukcją zadłużenia mają do czynienia z inwestowaniem w kapitał, a ruchy transferowe mające na celu kupno zawodników „zostało ujęte w bieżącym budżecie Klubu”. „Model racjonalnego i zrównoważonego podejścia” według Rosella to główne powody, dla których Klub osiągnął tak dobry wynik finansowy na koniec sezonu.

Prezydent poinformował również, że na kolejnym Zgromadzeniu wiceprezydent Javier Faus zaprezentuje socios strategiczny plan ekonomiczny FC Barcelony.

Kolejne sprawy omówione przez Sandro Rosella na konferencji prasowej zamieścimy niebawem.

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Real Valladolid

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

28/08/2022 / 19:30

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Real Valladolid

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

28/08/2022 / 19:30

Newsletter

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.